Wpis z mikrobloga

Czy jadąc wzdłuż drogi z pierwszeństwem i sygnalizując zgodnie z oficjalną interpretacją (czyli że kierunkowskaz włączamy gdy droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek) mam włączać kierunkowskaz czy nie? Ministerstwo mówi chyba, że gdy na skrzyżowaniu droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek to włączamy ale nie mówi czy ten łuk to zmiana kierunku. Czy na tak oznakowanym skrzyżowaniu droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek czy nie?

Czy poniższa tabliczka to odmiana tabliczki T-6a tej z kątem prostym lub rozwartym czy odmiana tabliczki T6-b tej z linią prostą? A jeżeli tabliczka jest błędna to czy powinna zostać zastąpiona tą z kątem rozwartym? Czy po zastąpieniu jej tą z kątem rozwartym mam migać a przed zastąpieniem nie migać czy mam zawsze migać? :)
Przepraszam za obcięte zdjęcie, takie znalazłem w necie.
#prawojazdy #ruchdrogowy #polskiedrogi
Pobierz vertical - Czy jadąc wzdłuż drogi z pierwszeństwem i sygnalizując zgodnie z oficjalną...
źródło: comment_1599748074tSSFSniHNh1e5380H3tCd2.jpg
  • 24
@Koronanona To prawda, z tą oficjalną interpretacją wszystko jest OK dopóki skrzyżowanie jest typowe, w kształcie X lub T, gdy jest nietypowe to już słabiej się sprawdza. Wychodzi na to, że zgodnie z tą interpretacją migamy lewym jak są drogi odgięte w lewo, prawym jak w prawo i żadnym jak nie są odgięte czyli tak jak kręcimy kierownicą. Czyli niby pierwsze zdjęcie co dałeś to prawym jak jedziesz drogą z pierwszeństwem ale
Pobierz vertical - @Koronanona To prawda, z tą oficjalną interpretacją wszystko jest OK dopók...
źródło: comment_1599804319jAYWEBhez5id4rNbjyDiZC.jpg