Wpis z mikrobloga

Czy jadąc wzdłuż drogi z pierwszeństwem i sygnalizując zgodnie z oficjalną interpretacją (czyli że kierunkowskaz włączamy gdy droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek) mam włączać kierunkowskaz czy nie? Ministerstwo mówi chyba, że gdy na skrzyżowaniu droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek to włączamy ale nie mówi czy ten łuk to zmiana kierunku. Czy na tak oznakowanym skrzyżowaniu droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek czy nie?

Czy poniższa tabliczka to odmiana tabliczki T-6a tej z kątem prostym lub rozwartym czy odmiana tabliczki T6-b tej z linią prostą? A jeżeli tabliczka jest błędna to czy powinna zostać zastąpiona tą z kątem rozwartym? Czy po zastąpieniu jej tą z kątem rozwartym mam migać a przed zastąpieniem nie migać czy mam zawsze migać? :)
Przepraszam za obcięte zdjęcie, takie znalazłem w necie.
#prawojazdy #ruchdrogowy #polskiedrogi
vertical - Czy jadąc wzdłuż drogi z pierwszeństwem i sygnalizując zgodnie z oficjalną...

źródło: comment_1599748074tSSFSniHNh1e5380H3tCd2.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 1
@Rvxdbnu @muak47 Pytam bo jedni twierdzą że jest zmiana kierunku jazdy, inni że nie ma. OK, więc jeżeli jest łuk to nie zmienia kierunku i dobrze robię że nie włączam. Rozumiem że jakby tam była tabliczka z kątem rozwartym ze skrzyżowaniem w kształcie litery Y to wtedy ta droga zmienia swój kierunek i kierunkowskaz jest obowiązkowy?
  • Odpowiedz
  • 0
@ks2m OK, dzięki za odpowiedź, zatem kątomierz zapewne się przyda. Mierzyć rysunek ma tabliczce czy drogi? Jak na tabliczce to dorysować 2 cięciwy?

@KejtiPeryPijeSzeryZaCztery Nie byłbym takim optymistą, wątpię że uzyskasz jednoznaczną odpowiedź bo kwestia tych kierunkowskazów nie jest jednoznaczna nawet biorąc oficjalną interpretację za zgodną z prawem. Wydaje się że kierunkowskaz raczej zbędny, w razie oskarżenia o mandat twardo mów że nie ma tam zmiany kierunku jazdy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Koronanona a no właśnie, oczywiście że się skręca więc jasne że zmiana kierunku jazdy jest :) Aż boję się zapytać o drogę wewnętrzną dochodzącą do zakrętu :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Rvxdbnu O, też dobry przykład. Zgodnie z interpretacją ministerstwa chyba należy tu włączać. Ja Ci niestety nie powiem bo ja nie jestem mądry. Uważam że nie ma tu ani na żadnym innym łamanym pierwszeństwie zmiany kierunku jazdy jezeli nie opuszcza się drogi (w tym przypadku drogi z pierwszeństwem) ale moja interpretacja nie ma szans z oficjalną interpretacją ministerstwa. Dlatego stosuję się do oficjalnej interpretacji ale chciałbym wiedzieć co ona mówi o takich
  • Odpowiedz
@vertical: mnie w ostatniej nitce przekonali, od tamtej pory na każdym zakręcie używam kierunku. Nie potrzeba za to go dawać przy zmianie pasa czy wyprzedzaniu, przecież jedziesz wtedy prosto
  • Odpowiedz
  • 0
@Koronanona Wiem, kojarzę :) Jak pasy ruchu nie biegną w linii prostej a zmiana pasa biegnie w linii prostej bez kręcenia kierownicą to już tej interpretacji się nie stosuje, nie mówiąc o klasycznym rondzie. Widocznie tak ma być.
  • Odpowiedz
@vertical: jak dla mnie to samo przecięcie przeciwnego pasa ruchu na drodze z pierwszeństwem powinno być już dość dobrym powodem żeby wrzucić kierunkowskaz, ale wykopowi eksperci mówią co innego, stosuje się więc do ich złotej logiki
  • Odpowiedz
  • 0
@Koronanona No tak, tylko zdecydowanej większości w tym ministerstwu dla którego jest to OCZYWISTE nie mieści się w głowie jak można migać lewym jak po lewej stronie są dwie drogi podporządkowane jadąc zarówno w jedną jak i w drugą drogę, zwlaszcza w tę która biegnie fizycznie prosto.

No ale pomijając to wszystko i zakładając interpretację oficjalną jako zgodną z prawem chciałbym się dowiedzieć jak sygnalizowac na tych łukach żeby nie dostać mandatu
  • Odpowiedz