Wpis z mikrobloga

Mireczki korzystające z #upc:

1. Mój obecny ISP pozwala na przypisanie wyłącznie jednego publicznego adresu IP na 1 adres MAC, domyślnie jest prywatny. Jak to jest w UPC? Domyślnie jest publiczny?

2. Czy dobrze rozumiem, że dekoder Horizon jest podpięty po kablu internetowym? Jeśli tak, co UPC montuje w "skrzynce multimedialnej"? Pytam, bo potrzebuję wpiąć jeszcze jeden kabel biegnący do access pointa, a on jest poprowadzony właśnie do tej skrzynki.
  • 8
1. Mój obecny ISP pozwala na przypisanie wyłącznie jednego publicznego adresu IP na 1 adres MAC, domyślnie jest prywatny. Jak to jest w UPC? Domyślnie jest publiczny?


@Gregorito: z własnych obserwacji zauważyłem, że dostajesz publiczne dynamiczne IPv6 (możesz dobić się z zewnątrz nawet na komputer za ConnectBoxem) oraz jesteś widziany w internecie przez IPv4 ale nie dobijesz się do siebie przez niego (nie wiem jak jest gdy przełączą Cię z IPv6
@b0rn2frag: @TheMan: hmm, dzięki za odpowiedzi. Zastanawiam się nad jednym, bo do tej pory konfigurację sieci w mieszkaniu miałem taką jak na obrazku - czy po podpięciu Horizona po jednej stronie mieszkania, będę potrzebował dokupić jeszcze własny router, tak żeby podpiąć access pointa z drugiej strony mieszkania? Przy obecnym ISP wszystko mam spięte właśnie w skrzynce multimedialnej, a przy wzięciu internetu z telewizją Horizon musi stać przy telewizorze.
Pobierz Gregorito - @b0rn2frag: @TheMan: hmm, dzięki za odpowiedzi. Zastanawiam się nad jedny...
źródło: comment_15997399810XYDs9FmPLwecR0jLvj0Fg.jpg
@Gregorito: Zakładając, że wszystkie usługi będą na Horizonie i będzie stał przy TV, a ze skrzynką multimedialną będzie podłączony kablem TV (koncentryk). Gdyby udało Ci się jakoś sprawić, że kabel Ethernet od AP do Horizona byłby jednym odcinkiem to mógłbyś wpiąć go z tyłu Horizona do gniazda LAN i AP by z niego ciągnął sygnał internetowy.
@TheMan: Właśnie z tym jednym odcinkiem kabla jest problem - na etapie wykańczania mieszkania okablowanie zostało puszczone podłogą, dlatego wszystkie wychodzą ze skrzynki.

Inna myśl jaka mi przyszła do głowy, jeśli Horizon byłby połączony koncentrykiem to pod TV zostaje mi wolne gniazdo internetowe, idące do skrzynki. Z drugiej strony mieszkania idzie kolejny kabel, więc w zasadzie oba zbiegają się w skrzynce. Czy zwykły łącznik RJ-45 by wtedy nie dał rady? Od