Wpis z mikrobloga

Kolejny dzień i kolejna turbina, tym razem firmy GE, ponownie 1,5 MW z 2002 roku. W środku bardzo podobna do wczorajszej, ponownie wał ze śmigieł idzie do przekładni w taki sposób, by można było na nim stanąć i wyjść na gondole przez okienko rewizyjne. W tym modelu również, wejście do huba (tego szpica przy śmigłach, w którym znajdują się układy odpowiedzialne za sterowanie kątem nachylenia śmigieł) odbywa się przez wyjście na zewnątrz. W nowszych turbinach robi się to w środku gondoli. Tutaj ponownie transformator stoi na dole przy wejściu. Z rzeczy które mogą cechować ten model, to sterowanie kątem nachylenia śmigieł jest elektryczne, w nowszych turbinach odbywa się to poprzez hydraulikę. Uprzedzając, wał nie jest krzywy, jest to efekt zrobienia panoramy xd ps pozwoliłem sobie zawołać pulsujących poprzedni wpis, jeśli nie byliście zainteresowani, a was zawołałem, to przepraszam :) #energetyka #elektrownia #ciekawostki #pracbaza #wiatraki #wiatrakiboners #elektryka
AndzejGolara - Kolejny dzień i kolejna turbina, tym razem firmy GE, ponownie 1,5 MW z...

źródło: comment_1599723588j9tlPKyNFMuzX7kwgjeRm6.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m_silvus: Ja tez tym nie operuje. Na codzień pracuje po drugiej stronie jako inwestor, a ze mamy w firmie ekipę od inspekcji to pojechałem z nimi zobaczyć różne modele. Sama inspekcja polega na robieniu zdjęć poszczególnych elementów. Od naprawy są inne firmy :)
  • Odpowiedz
@szwelx: Jedni producenci robią elektryczne a inni hydrauliczne od kilkunastu lat - nie wiem jakie mogą być wady/zalety. W hydraulicznym zdarzają się wycieki i jest brudno w hubie. Może chodzi o obciążenie takiego silnika elektrycznego. Koparki tez masz na hydraulikę, bo elektryczne silniki nie dały by rady - może tutaj trzeba szukać przyczyn.
  • Odpowiedz