Wpis z mikrobloga

czekam az mi przyjdzie pic rel, jakie macie protipy zeby sie zabrac do 1 malowania? wiem juz ze dobre swiatlo jest wazne (z tym bede mial troche problem), lupe mam i ogarne sobie do niej jakis stelaz, klej chyba nie bedzie potrzebny przy tych figurkach? zapoznalem sie wstepnie z tym filmikiem
https://youtu.be/v-BlVYFxfRA
macie jeszcze jakies protipy dla poczatkujacego?
#warhammer40k troszku #grybezpradu
aleroc - czekam az mi przyjdzie pic rel, jakie macie protipy zeby sie zabrac do 1 mal...

źródło: comment_1599691563rOqzW3sVI97KDNsqPk550l.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@aleroc lupy, stelaży nie potrzebujesz. Jak masz zwykłą lampkę biurkową to możesz wkręcić w nią dobrą żarówkę. Potrzebujesz klej (np. Tamiya Extra Thin), cążki, skalpel, papier ścierny. Fajnie byłoby mieć też podkład w spreju. Co do składania figurek - teoretycznie można to zrobić bez kleju ale będziesz miał spore szpary. Obejrzyj sobie ten filmik aby zobaczyć jak sobie radzić z figurkami ETB: https://youtu.be/qo1LTs9iRK0
Pieron - @aleroc lupy, stelaży nie potrzebujesz. Jak masz zwykłą lampkę biurkową to m...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@aleroc: zrób sobie mokrą paletę, komfort malowania znacznie większy. Jak malujesz metalicznymi farbami to wymień wodę do płukania pędzla zanim zamoczysz w matowej farbie. Dodawaj wody do farbek bo w słoiczkach są nieco za gęste.
  • Odpowiedz
Przede wszystkim rozcieńczaj odpowiednio farbę. Lepiej więcej cienkich warstw niż jedna gruba i nie przejmuj się, że słabo kryje. Poczekaj aż 1 warstwa wyschnie i dopiero maluj kolejną. Jak będziesz kładł na mokrej, to Ci się skaszani całość.

Klejąc modele etb zawsze utnij trochę tych wystających patyczków, które wchodzą w otwory. Jeżeli tego nie zrobisz, to powietrze, które zostanie w środku będzie się sprężało i wypychało te patyczki, przez co będziesz miał szpary.

Olej lupę, nie potrzebujesz jej, jeśli nie masz 80 lat.

Robiąc
  • Odpowiedz