Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem. Razem z dziewczyna chcemy sobie kupić konsole. Uznaliśmy ze kupimy Xbox one lub PS4 gdy wyjdą konsole zeby wyszło taniej. Tylko #!$%@?... po pierwsze wczoraj okazało się ze Xbox Series S będzie kosztował 1350 zł a wiec niedużo. Jesteśmy w stanie zapłacić takie pieniądze ale po przeczytaniu wielu opinii wydaje mi się ze 512 GB to będzie niewystarczająca pojemność, wiec trzeba będzie kupowac dysk zewnętrzny za około 300 zł. Po drugie jeśli jednak byśmy się zdecydowali kupowac konsole nie najnowszej generacji, to mam wielki problem w wyborze ponieważ: playstation ma lepsze bebechy i ma wiele ciekawych ekskluzywów. Xbox jest tanszy i ma gamepass. Gdyby brać pod uwagę tylko ww zalety zapewne zdecydowałbym się na zakup playstation. Jednak jest pewien problem; mianowicie NIENAWIDZE padów od playstation. Głównie przeszkadza mi złe ułożony lewy analog (na prawde nie wiem co te Sony #!$%@? ze w 2020 dalej tworzy takie pady). Potrzebuje jakiejs porady od was konsolowcy na temat tego co powinienem kupić bo myśle o tym od dłuższego czasu i #!$%@? dostaje pozdro #konsole #xboxone #xbox #playstation #playstation4 #gry
  • 30
@Nowaczi to jakis zart ? Nie wiem gdzie zasiegasz porad ale niemal wszystko co napisales jest odwrotnie xd

Xbox ma lepsze bebechy od ps. W nowej generacji xbox bebechami zamiata ps5.

Xbox bedzie dostepny na raty wraz z abonamentem game pass ultimate wiec nie musisz kupowac gier masa dobrych tytulow tam jest.

Jesli brac jakakolwiek konsole to tylko wersje normalna zadnego S. Serio chcesz przycebulic tysiaka ? Jak tak to spoko ale
@ironlelele w sumie fakt :) ale moze miec to potencjalnie duzy plus - ze karta bedzie rownie wydajna co dysk wewnetrzny. Wiec nie stracisz na szybkosci ladowania. No i wiadomo masz produkt ktory od razu dziala dobrze i jest kompatybilny nie musisz szukac po gowno opiniach co brac.

A inna sprawa ze series x ma 1tb wiec wiekszosci osob wystarczy
@Nowaczi no ja bym wybierał pomiędzy Xboxem series s albo PS4, moim zdaniem po tym ogłoszeniu bez sensu jest kupować Xbox one s lub x, no chyba że płyty ktoś preferuje.

Nowa s będzie odtwarzała wszystko to co stare s i x a także nowe gry z nowej generacji.

Co do dysku no to zależy w ile gier grasz na raz, ja gram w jeden, dwa tytuły i mi by 500 wystarczyło.
@Nowaczi: w przypadku MS w grę wchodzi też xCloud i Azure i zakładam że masa gier będzie z tego korzystać.
Raczej nie pakują tak małego dysku bez powodu, plus S będzie dużo słabszy niż zwykły X i pewnie będzie wymagał dostępu do neta, a w ładniejsze tytuły w wyższej rozdzielczości pograsz tylko na xCloud
@Nowaczi: weź series S. Z tego co obecnie wiemy, to różnia pomiędzy grami odpalanymi na S i X to rozdzielczość - 1440p dla S i 4k dla X. Gamepassa można bardzo tanio na 3 lata dorwać i granie tak naprawdę za grosze.
@Nowaczi: Jeżeli chcesz popykać „od święta” i nie chcesz wydawać 2k> to bierz xsx. Dyski do xboxa, a raczej karty to będzie kwota znacznie wyższa, niż 300zł.
@SalsaDeAmigo: racja, wcześniej chodziło mi o xss. Dobra dla casuali oraz osób, które kupują konsole dla jednej gry (np. Fify). Blednie wpisałem xsx. Jeżeli kwota nie jest problemem, to ze względu na exy brałbym PS5 i z braku laku ogrywał stare pozycje z PS4.
@Fox7er: Moze ty rusz głową i najpierw przeczytaj jego posta, w ktorym rozwaza zakup obecnej generacji lub series S. Ewidentnie zalezy mu na niskiej cenie, a ty proponujesz, żeby kupil ps5 do gier z ps4.

Forze, GOW i Halo


To i więcej, a na nowej generacji na pewno bedzie wiele wspaniałych gier dzieki nowym studiom.
@Nowaczi: ogólnie to jest tak:
- XBox Series X (ten droższy) jest mocniejszy od PS5
- PS5 jest mocniejsze od XBox Series S (co nie jest jakimś specjalnym osiągnięciem bo XBox Series S ma kartę graficzną słabszą od obecnego PS4 Pro i XBoX One X)

Jeśli chcesz kupić nową generację to się wstrzymaj minimum trzy miesiące od premiery. Przy każdej premierze wychodziły w konsolach ukryte wady (Xbox 360 często padał, PS4