Wpis z mikrobloga

@marianczi: ani jedno, ani drugie. W razie wypadku jest zbyt blisko poduszki, a samego wypadku trudniej uniknie bo wykonanie gwałtownego manewru kierownicą będzie znacznie utrudnione. Zastanawiam się, czym się kierują osoby które tak ustawiają fotel kierowcy.
  • Odpowiedz
@marianczi to jest dosyć częste wśród kobiet, jak byłem na kursie to taka jedną kursantka miała na maksa odsunięty fotel kierowcy i dzięki temu jak siedziałem za nią, to miałem miejsca na nogi jak w jakimś superbie a to był Hyundai i20. Ja mam 185 około, ona miała jakieś 165 chyba
  • Odpowiedz
@goferek: pewnie niskim wzrostem, np. ostatnio jak prowadzilem i stwierdizlem, ze przez to nie koszenie traw #!$%@? widac na niektorych skrzyzowaniach i zaczalem sie krecic na boki, zeby sprawdzic czy da sie jakos poprawic widocznosc to tylko zauwazylem, ze i tak nie mam tak zle, jak ci co maja np oko 160 cm bo oni jeszcze mniej widza xD
  • Odpowiedz
@progressive: ale ona siedzi zbyt blisko jak na swój wzrost... Ja wysoki nie jestem a i tak mam fotel zawsze maksymalnie na dole, bo i tak przecież w żadnym aucie teraz maski się nie zobaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marianczi: @Iskaryota: @TakiTaki: mirek @elf_pszeniczny: prawidłowo napisał. Musi dosięgać do pedałów. Pewnie producent nie przewidział tego samochodu dla niskich osób stąd taka karykatura. Dość częste w przypadku małych samochodów. W niektórych w ogóle nie da się ustawić fotela tak by niskie osoby mogły w pełni dosięgnąć do pedałów.
  • Odpowiedz
Pewnie producent nie przewidział tego samochodu dla niskich osób stąd taka karykatura. Dość częste w przypadku małych samochodów. W niektórych w ogóle nie da się ustawić fotela tak by niskie osoby mogły w pełni dosięgnąć do pedałów.


@ksiak:
bez przesady, nie ma co wymyślać na siłę argumentów, pozycja jest zła:

- chętnie znajdę roadstera (2 osobowe cabrio), które nie zostało przewidziane dla niskich osób, zazwyczaj jest dokładnie odwrotnie.
- nawet jeżeli
  • Odpowiedz
@kowad zdziwiłbyś jak wygląda w rzeczywistości ilość miejsca dla niskich ludzi. Mylnym jest wrażenie przez które wydaje nam się, że małe samochody s dla małych ludzi. Często to właśnie tam się nie da prawidłowo ustawić pozycji bo jak przysuniesz fotel maksymalnie to kierownicę masz na zębach a tej nie da się już wsunąć. To nie jest taki blachy problem jak się wydaje. Rozwiązanie jest oczywiście dość proste, przeróbka pedałów tak by je
  • Odpowiedz
@goferek: fun fact - będąc dawien dawno na szkoleniu u Kościuszki dowiedziałem się, że optymalny kąt na zgięciu łokcia, gdzie masz największą "ruchliwość" to... 90'. Więc w sumie ta laska wcale tak dużo od tego nie odstaje, w przeciwieństwie do niektórych panów pt. "prosta ręka na dwunastej, druga na dźwigni zmiany biegów" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz