Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie na weekend przejść z Szklarskiej do Karpacza (lub na odwrót) ale transport między tymi miejscowościami to jakaś komedia :D O ile w wakacje jak Cię mogę to teraz to masakra. Przerabiał ktoś temat? Ile by zawołała taxówka?

Widzę jakieś busy z obydwu miejscowości do Jeleniej góry, ale po 3,5h trasie samochodem z centralnej polski nie będzie mi się chciało wlec jeszcze z przesiadką, myślałem może aby samochód zostawić w Jeleniej, dojechać do Karpacza, a potem z Szklarskiej może do Jeleniej po samochód. Ma ktoś pomysł na jakąś alternatywę?

#gory #turystyka #karpacz #szklarkaporba #jeleniagora #karkonosze
  • 16
@oba-manigger:

Rusza remont torowiska na trasie Piechowice- Szklarska Poręba Górna. Wymiana nawierzchni torowej potrwa do 31 października.


:D:D

Widzę też że flixbus lata, ale o ile z szklarską są fajne godziny to z karpaczem słabo.
@Radus: XD To lipa, ale z tego co pamiętam jak kiedyś byłem w Szklarskiej to są busy np. do Piechowic, a stamtąd juz można jeleniogórskim MZK. Ale to i tak już dosyć długi czas wyjdzie. Spróbuj poszukać połączeń na stronie PKS Jelenia Tour. Oni mają dość dobre połączenia i dość częste.
@Radus: Ale Ty chcesz jednego dnia zrobić trasę Szklarska-Karpacz-Szklarska? Bo jak po prostu przejść z Szklarskiej do Karpacza to masz bardzo przyjemny szlak i akurat można się wyrobić w jeden dzień spokojnym spacerem.