Wpis z mikrobloga

Mam wykupioną #domena na #hekko. Stoi na nim strona www i poczta #email, która przepuszcza tam tony spamu. Mam już dość walki z niechcianą pocztą.
Chciałbym kupić abonament #microsoft (bo akurat korzystam z innych usług MS i przyda się dodatkowe miejsce na onedrive jeśli by było w pakiecie. Przez to GSuite od Google odpada). Czy jest możliwość podpięcia własnej skrzynki pocztowej z hekko na serwery microsoftu?

Czy są jakieś ograniczenia? W faq pisali, że możliwość taka istnieje tylko w przypadku godaddy, ale wygląda jakby ktoś nie aktualizował faq. Albo czegoś nie rozumiem, ale to wszystko jest mało jasne.

#outlook #outlook365 #microsoft365
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szkarpet: no jest praktycznie w każdym planie Microsoft 365 oprócz tych nazwanych Apps for Business / Enterprise ;) czyli Business Basic, standard i premium - daj znać w razie czego jakbyś miał pytania, chętnie pomogę :-)
@Koliat: czyli, żebyśmy się dobrze zrozumieli, w każdym planie 365 mogę podpiąć domenę i pełni rolę serwera a nie aliasu? Zależy mi żeby poczta nie wlatywala już na serwery hekko tylko na MS, która ma lepsze zabezpieczenia i filtry antyspamowe. Bez żadnego pośrednictwa prosto do Microsoftu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szkarpet: poczta Microsoftu to Exchange Online. Plany MS 365 które zawierają pocztę -(dla małych firm) to Microsoft 365 Business Basic, Standard, Premium. Wtedy serwery masz prosto od MS
@Szkarpet: Kupując bezpośrednio w MS jest trochę drożej, inną drogą jest zakup w programie CSP - Cloud Solution Provider. Tam zwykle mają kilka % taniej niż MS, i dostarczają też podstawowe wsparcie i czasem konfigurację wstępną. MS wystawia fakture zagraniczna w EU, Partner MS - w złotówkach z rodzimym VATem naliczonym ;-)