Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 87
@Slimshader: na 100m kabla stracisz <1000ns czyli mniej niż 0.001ms więc w kwestii pingu nie ma znaczenia czy to 10cm czy 100 metrów, packet loss może, jak ciągniesz jakiś gówno kabel na 50m
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@krasnoludkolo: no póki masz jakiś cat5, a nie jakiś poszarpany 10 letni to odległość w kwestii pingu nie zrobi różnicy. Dane w kablu lecą z prędkością 2/3 prędkości światła więc czy to 10cm czy 20m jest bez różnicy dla przeciętnego uzyszkodnika. Masz jeszcze spadki napięcia i różne zabezpieczenia ale póki nie ciągniesz kabla na 150m to nie musisz się przejmować
  • Odpowiedz
@masiakla: lubię te komentarze na wykopie xD 'że też komuś się chciało zaciskać', 'że też komuś się chciało to konstruować', 'że też komuś się chciało coś programować'

Otóż wykopki, ludziom się po prostu czasem coś chce. Ba! Oni nawet to robią xD
  • Odpowiedz
@enforcer: Skrętka nie powoduje lagów, co innego tani router, bezpieczniki na lini, adsl po przewodzie który się do tego nie nadaje (ten telefoniczny również musi być skręcony), lte albo sąsiad który włamał się do wifi i pobiera wszystkie sezony rick and morty...
  • Odpowiedz
@zenon0800: a tu byś się zdziwił nie robię tego na co dzień, ale od soboty kończyłem kable w patch panelach i trochę tego gówna zaciskałem na kablach, normalnie zarządzam dziwnymi projektami i trochę klepię kodów. ciągle jednak bym nie robił tago patchcorda, tylko poszedł i kupił najkrótszy jaki byłby w sklepie. wczoraj, zamiast siedzieć pół dnia i 'lepić' 40 patchcordów po 10cm do racka, po prostu zamówiłem je.
  • Odpowiedz