Wpis z mikrobloga

Hejka wszystkim, sezon rowerowy zbliża się ku końcowi (o ile w ogóle ktoś go kończy), więc postanowiłem powoli rozglądać się za wozidłem na kolejny sezon. Wybór jest ogromny dlatego pytam was o poradę. Szukam trail (najlepiej), 29er, hardtail, napęd z jednym blatem z przodu, amorek powietrzny (najlepiej). na oku mam kross dust 1.0. Górny pułap cenowy to te 5000zl, tyle co kosztuje kross dust, wiadomo im mniej tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co sądzicie o octane one, ns, marin? Są dużo tańsze ale co z jakością? #mtb #rower #enduromtb #endurotrails
  • 25
@krabozwierz: ja to wrzucałem. Ale to były rowery XC a nie trail i bez uwzględnienia modeli z 2021
@roadjoker: Kupiłem nowy rower w tym roku i szczerze powiedziawszy następny rower złożyłbym samemu. Masz czas do przyszłego sezonu. Można byłoby kupić ramę Dartmoor Primal i powoli ściągać części na promkach. Rowery zazwyczaj mają dobry napęd i podstawowe hamulce mt200. Zamiast dać konkretny support z grupy Saint/XTR to wsadzają chińczyka, żeby oszczędzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rouksa: najgorsze jest to że nie mam za bardzo warunków na składanie roweru, wiadomo, nie trzeba do tego warsztatu ale mimo wszystko to będzie bardzo utrudnione e moim przypadku
@roadjoker: Jak masz Trailowe ambicje to Nail Trail będzie dużo lepszy- Bobcat to jednak brak sztywnych osi, główka nie-tapered, mniej rozwojowy przez to. A do takiego Nail Traila 6 wrzucasz tylko myk-myka i masz wszystko czego trzeba ;)
@roadjoker: W tej kasie możesz poszukać używki krossa soila 3.0, system jest zaprojektowany pod średniej wielkości damper 210x50, wersje z 2016r mają całość na foxie kashima na kołach dt swiss i w cenie myk. Pierwsze roczniki tego były na 27.5" i wiem że jedną z pierwszych przeróbek jest wrzucenie opon "plus size".
Analizę pracy sytemu zawieszenia znajdziesz tutaj http://linkagedesign.blogspot.com/2015/11/kross-soil-275-2016.html

@Rouksa: Jeździłem Spec Chisel, cena która jest podana w tabelce jest
@sharkslayer: jeżdżę specem od maja i zrobiłem nim ponad 1000km. Oficjalna cena jest z czapy. Ja kupiłem go na bike24 za 930 euro i uważam, że za 4100 nie jesteś w stanie dostać niczego lepszego z takimi parametrami. Nie wiem o co chodzi z Judy gold. To mój pierwszy amortyzator powietrzny i według mnie działa świetnie
@sharkslayer: były robione trasy po 70/80km i ten długi mostek działa dobrze. Nic nie boli w przeciwieństwie z poprzednim rowerem. Była też próba górska. zjazdy i wjazdy - bez problemu
@Rouksa: Trafiłeś na rower który spełnia Twoje wymagania w bardzo dobrej cenie. Szczerze mówiąc sam bym kupił za ~4000 pln, jedyne moje zastrzeżenie to amortyzator i mało rozwojowy rozmiar rury podsiodłowej pod myk myka (teraz pod 27.2 największy skok to 120mm)

@roadjoker: korby na kwadrat, słabe heble, eccentric lite widełki 135x10, prone ma widełki z tyłu 148x12 i trochę lepszą mechanikę niż eccentric lite 2, geometria prawie że 1:1. Tutaj