Wpis z mikrobloga

#dzieci #internet #rodzicielstwo #komputery #pcmasterrace #windows10 #windows
Hej, czy w Windowsie 10 są wystarczające narzędzia, by chronić 10latka przed ciemnymi zakamarkami sieci? By kontrolować co robi? Zostałem poproszony o złożenie kompa dla 10latka który nigdy nie miał komputera/laptopa/konsoli, miał telefon, lae używał go za pomocą asystenta google(mówił do niego), słabo mu idzie pisanie na klawiaturze(bardzo słabo), słaby jest jego angielski(bardzo słaby), chcę mu zainstalować kilka prostych gierek po angielsku. u mnie też się od tego zaczęło i podłapałem angielski z mediów.
Chce by jego mama miała kontrolę nad tym co ogląda/instaluje, by dostawała powiadomienia gdy wchodzi na przeglądarkę, co ogląda, co robi w danej chwili na komputerze, chcę by miała możliwość zablokowania przeglądarki/programu/gry, by mogła wyłączyć komputer zdalnie, najlepiej z jakiejś apki. Ewentualnie by coś w Windowsie weszło w tryb ochrony dzieciaka, nie pozwalało wchodzić na pewne strony, pozwalało ograniczyć czas spędzony przed kompem... Sam nie wiem, nigdy czegoś takiego nie potrzebowałem, nie ma dzieciaka, a pod koniec lat 90tych sam sobie byłem szeryfem.
Dzięki.
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RabarbarDwurolexowy: ile płacisz za wykonanie? W standardzie nie ma ale można np mieć konto z ograniczeniami w win 10 plus konto Google z synchro na przeglądarce i wtedy można sobie historie sprawdzać itd, ogólnie temat ciężki na domowy pc bez domeny ad i np. proxy serwera na bramie
@RabarbarDwurolexowy: Sprawdź sobie Qustodio. Widać co dzieciak wyszukuje w przeglądarce, jakie programy, gry używa, blokuje też standardowo strony do których dziecko nie powinno mieć dostępu. Można ustawić limit czasu korzystania z komputera, gier, oraz blokować dowolne programy i strony internetowe.