Wpis z mikrobloga

30 sezonów the #simpsons i stwierdzam że można by napisać elaborat o zmianach społecznych na jego podstawie, właśnie obejrzałem odcinek 2x13 który traktuje o 8 przykazaniu w wymiarze Homera który kradnie kablówkę, problemie piekła i moralności ale generalnie też w tamtych latach 90 i wcześniej wydaje mi się że częściej można było zobaczyć w filmie scenę z kościoła, pogrzebu, krzyżyk na szyi jakiegoś bohatera, generalnie jakiś przekaz moralny, tego typu tematykę a w kontrze mamy sezon 29 którego obejrzałem 1 odcinek bo szkoda mi czasu na ten bezbek, (który definitywnie pojawił się od 19 sezonu ale generalnie powoli wcześniej) czyli jakieś "heheszki ze smartfonów i internetu", kompletnie bez scenariusza. Nie mówiąc o tym przypadku z Apu. Kto zna tę serię to myślę że wie o czym mówię. Dorzucam tagi nieprzypadkowo bo dla mnie w ogóle kino to piękny przykład jak świat się zmienił, z mojego pkt widzenia - niekorzystnie. Miłej soboty.
#katolicyzm #film #ciekawostki
  • 2
Zgadzam się w 100%
Dodam od siebie, że są jeszcze dobre odcinki po 20 sezonie, ale ich jest naprawdę mało (Barthood, Book Job, Holidays of Future Passed, Halloween of Horror...). Mimo wszystko zaskakuje mnie jako tako fakt, że znajdują jeszcze pomysły na odcinki. Dla mnie sezony 1-8 są 10/10, 9-12 7/10, 13-31 6/10