Wpis z mikrobloga

Odnawiaj z Garage, odcinek 12, Składany dach. Oficjalny tag #odnawiajzgarage

Witam wszystkich w warsztacie. Teraz zdejmiemy dach z samochodu. Będzie krótko bo nie ma przy tym zbyt dużo pracy. W tym aucie mamy do czynienia z miękkim dachem. jakbym miał wymienić jego elementy to podzieliłbym go na:

- część materiałową

- ocynkowany szkielet

- pokrywę dachu

- zamki dachu i pokrywy

Tak dach wygląda na samochodzie

Foto

Foto

Schowanie i rozłożenie dachu zajmuje chwilę. Myślałem na początku, że będzie to trochę trudniejsze, ale wystarczy zwolnic blokady z przodu przy szybie czołowej, otworzyć pokrywę dachu taka dźwignią w lewej tylnej tapicerce, zwolnic zamki też dźwignią, schować dach i zatrzasnąć pokrywę.

Tu widać przednie blokady.

Foto

Tu szkielet dachu. gdy dach jest rozłożony jego pokrywa znajduje się praktycznie wewnątrz. Widać na zdjęciu.

Ogólnie należy otworzyć dach i najlepiej zdjąć pokrywę, żeby nie przeszkadzała i możemy odkręcać dach. Od środka należy też zdjąć widoczny chrom.

Foto

Tak wygląda wnętrze schowka na dach. Widać też linkę od zamka dachu, oraz cięgno zamka pokrywy dachu.

Foto

Prawy, oraz lewy mechanizm dachu wraz z zamkiem. Odkręcamy.

Foto

Foto

Poniżej zamek pokrywy. Też do demontażu.

Foto

Potem zostaje już tylko zdjąć dach w całości. Jak już wspomniałem dach jest w dobrym stanie, trochę przybrudzony. Najpierw przedmuchałem go sprężonym powietrzem, aby usunąć kurz i jakieś grubsze śmieci. Do usunięcia zabrudzeń użyłem benzyny ekstrakcyjnej. Nie należy jej używać dużo przy pracy z materiałami. Trzeba tylko delikatnie zwilżyć czystą szmatkę i delikatnie przetrzeć zabrudzone miejsce.

Na elementach ocynkowanych, w niektórych miejscach był delikatny nalot z rdzy, ale bardzo łatwo schodził. Wystarczyło delikatnie zdrapać.

Na koniec zdjęcie mechanizmu z trochę innej perspektywy. Widać, metkę Mercedesa. Element Musiał być nie tak dawno wymieniany ;)

#gorzkiezale Po zamontowaniu dachu i próbach zamykania i otwierania. pękła zapinka od cięgna przy zamkniętej pokrywie. Nie dało rady otworzyć z dźwignią. Trzeba było dorabiać powykrzywiany drucik i męczyć się z próba otwarcia zamka przez małą szczelinę, przez którą nic nie było widać. Istny koszmar i zmarnowane ze dwie godziny.

#samochody #auta #samochodybonners #odnawiajzgarage
Garage - Odnawiaj z Garage, odcinek 12, Składany dach. Oficjalny tag #odnawiajzgarage...

źródło: comment_Bzx8orZ1auOxgLFUjsNg3pwycBe0iM1T.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Garage: w jakiej kondycji jest dach? Pokrywa materiałowa na zdjęciu wygląda całkiem dobrze, w rzeczywistości też się trzyma?

Te szybki z tworzywa nie zniszczyły się przez tyle lat? Czy możliwe, że były już wymieniane? W Land Roverze Freelanderze też występowały soft-topy i w każdym z nich obecnie szybki są już popękane i zwyczajnie dziurawe.
  • Odpowiedz
@Garage: orientujesz się może, czy możliwa jest wymiana takich szybek? Ktoś się tym zajmuje w ogóle? Pisałem kiedyś do jednej firmy zajmującej się dachami do kabrioletów, ale ich ceny są dość zaporowe.
  • Odpowiedz