Wpis z mikrobloga

Mam od dostawczy internet 500Mb oraz IPTV. Podczas ściągania większych plików jest wykorzystywana cała prędkość łącza i obraz na TV klatkuje. Dostawca daje router, gdzie bezpośrednio wpięte jest IPTV oraz Mikrotik RB750Gr3 jako router główny do internetu. Ograniczyłem w routerze Mikrotik RB750Gr3 przepustowość dla całej sieci do 450 (wtedy teoretycznie zostaje 50Mb na IPTV) poprzez Queues -> Simple Queues i wyłączyłem IP->Firewall-> Fasttrack aby kolejki działały. Po samym wyłączeniu Fasttrack prędkość nie przekracza 350 Mb/s, a obciążenie procesora wynosi nie więcej niz 60-70%. Czy jest jakaś inna możliwość ograniczenia prędkości łącza żeby to działało jak powinno? Ewentualnie zmniejszyć prędkość na wyjściu Ethernet w routerze dostawcy?
#siecikomputerowe #mikrotik #komputery
  • 11
@jakala: @Pozdrowiony:

TV może lecieć w tym samym VLANie co Internet przestańcie gadać takie pierdoły. @Bebzonix: Jaką masz TV? Jak po multicaście to powinno lecieć to w osobny VLANie ale nie zawsze musi. Router może mieć IGMP-Proxy i będzie działać nawet za NATem. Kwestia konfiguracji urządzeń. Jak TV jest po unicaście to ISP powinien zrobić Ci kolejkowanie ruchu tak aby nie wpływało to na działanie TV.
@jakala: Kolego nie denerwuj się akurat do twojej wypowiedzi się nie przyczepiłem. Nie ma problemu żeby zrobić DSCP na tym samym VLANie co Internet przecież i ruch jest osobno klasyfikowany w priorytetach. Oczywiście zwykle się TV puszcza osobno ale nie zawsze jest to możliwe.