Wpis z mikrobloga

@Pijepiwko: Poleciłbym Ci szukania starszych modeli. Nie chciałem dopłacać i kupiłem rower za 4400, ale miałem możliwość kupna Focus Raven 8.6 w karbonie za 4800. Nowego, ale stojącego na magazynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rouksa:
Ale akurat jest gwarancja treka i tutaj nie ma ściemy. Z resztą każda firma ma jakieś wpadki.

@Pijepiwko:
Trek jest spoko. Ma napęd 10s ale zmiana napędu na 11 s to tylko wymiana manetki która kosztuje 100zl i kasety (180) Nie trzeba zmienac przerzutki więc jest tutaj możliwość upgradu jakby napęd 1x10 to było mało.

p.s. w jakim terenie chcesz jeździć? Bo na nizinach korba 30z to może być
@bibsz: Nie ma się co bać 1x10, mi też jakieś leszcze odradzały 1x11, bo kaseta 11-46 a nie 11-52. Wjechałem na 30T z Bielska na Klimczok z palcem w dupie, miałem jeszcze 3 wolne biegi. Ostatnio zmieniłem na 34T. Na 30T z górki robił się już młynek i nie umiałem dostatecznie się rozpędzać
@bibsz: na 11-46 i 30T to na płaskim da radę wycisnąć 30km/h. Jak miras trochę podszkoli nogę to może wymienić blat korby za jakiś śmieszny hajs. Ja płaciłem 65 złotych za blat srama
@Rouksa: to nie chodzi o strach ale własnie o to że 1x10 z baltem 30z w takiej konfiguracji na nizinach to troche overkil. 40/38/36 było by bardziej na miejscu.