Wpis z mikrobloga

#rimworld
Czy są tu jacyś fani rimwold, którzy pokierują jak w ogóle zacząć grać? Tu jest tyle różnego info, że powiem szczerze mnie trochę przytłacza. Czy najlepszą metodą jest po prostu przegrywać i uczyć się na błędach, czy może jakiś videło poradnik?
  • 9
@guruu: jeżeli nie masz problemów z angielskim to na YT jest mnóstwo poradników, które pokazują podstawy. Niemniej jednak, RW to gra, w której przegrywanie w jakiś sposób buduje historię (w końcu sama gra to story engine) twojej kolonii i postaci. Jakiś pionek stracił nogę? Przyczep mu drewnianą xD
@guruu na samym początku gra tak mnie przytłaczała informacjami, że ja po prostu wyłączyłem.
Ale byłem nią tak zafascynowany że włączyłem po godzinie.

Najlepszym sposobem jest po prostu granie, nie musisz ogarniać, włącz samouczek i gran ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy najlepszą metodą jest po prostu przegrywać i uczyć się na błędach


@guruu: tak. Na początek samouczek. Próbuj nowych rzeczy jak kolonia umiera, to nie musisz zakładać drugiej takiej samej. Jak masz z czymś problem to czytaj w internecie, na tagu jest sporo pytań, też możesz zadać. Jak szybko dostajesz #!$%@? to ustaw sobie jakąś łatwą Kasandrę, póki chociaż nie ogarniesz mechaniki i tyle, poziom trudności można zmieniać w trakcie.
@guruu: Zacznij grać na najłatwiejszym poziomie trudnosci, storyteller phoebe. Możesz zacząć na klimacie tropikalnym, poszukaj takiego biomu gdzie masz zasięg temperatury powiedzmy 15-30 stopni. Wtedy nie musisz sie bać zimy, tylko dobrze ogarniać żeby nikt nie miał udaru słonecznego jak bedzie event heat wave. Z jedzeniem jest tak że z ziemniakami i ryżem jest tak ze jak masz #!$%@? ziemie to oplaca ci sie sadzic ziemniaki, bo to wyrosnie wszedzie, gdzie