Wpis z mikrobloga

Jest szansa, że taki #alcatel 3l 2020 4/64 dostanie w przyszłości aktualizację do androida 11?
Np taka #nokia 4.2 3/32 z początku roku 2019 dostała już androida 10 i zapowiedzieli, że będzie aktualizacja do 11.
Szukam właśnie telefonu za ok. 500zł z jak najdłuższym wsparciem i celowałbym już w wersje z 4gb ramu
Jest jeszcze #motorola e6 plus 4/64 ale ona dalej ma androida 9.
#smartfon #android #telefony #smartfony #pytanie #pytaniedoeksperta #cokupic
  • 20
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: z tego co kojarzę Alcatel nie wypuszcza aktualizacji do nowych wersji. Oni po prostu wypuszczają nowy model, a jak coś udostępnią to poprawki zabezpieczeń czy usprawnienia telefonu. Motorola to samo (seria Moto G ma jedną dużą aktualizację).
@srodaczwartek: Czyli bardziej patrząc pod kątem jak najdłuższego wsparcia lepiej brać półtoraroczną nokię? Te 3gb będzie wystarczające w przyszłości? To obecnie jest już takie minimum.
Telefon oczywiście tylko do podstawowych rzeczy jak komunikacja, sociale, trochę yt, internetu. Żadnych gier, netflixów, spotifów, itp.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: albo czekać na nową Nokię debiutującą z Androidem 10 do 500 zł, ale kiedy coś zaprezentują niestety nie wiem. Albo więcej ramu albo dłuższe wsparcie - trzeba wybierać. :P Telefon zawsze mógłbyś zwrócić jeżeli nie spasuje. Na swoim koncie mam 3 zwroty telefonów w X-Kom i nie robili mi problemów. ( ͡ ͜ʖ ͡)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: niestety nie. Ostatnio przeglądałem czy są jakieś ciekawe Nokie i w sumie nic mi w oko nie wpadło. Ogólnie cicho się zrobiło w ich kwestii - ani fajnego modelu i rzadko ktoś je poleca. Najczęściej pada właśnie Nokia 4.2 jeżeli ktoś szuka telefonu do 500 zł i nic poza tym. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jest Nokia 5.3 Z Androidem 10 po wyjęciu z pudełka, ale za
@Vadzior: wg mnie tak. Ale jeśli ci zależy na nowym Andku, to myślę, że da rade w tej cenie wyrwać Pixela 2. Aczkolwiek wsparcie się już niedługo kończy, Android 11 będzie pewnie ostatni.
@srodaczwartek: @sadhas: Generalnie to powiem Wam tak. Telefon nie jest dla mnie. Osoba dla której mam wybrać ten telefon ma obecnie Huawei p9 lite mini. Gdyby nie fakt, ze jest rozbity dość mocno, bateria szwankuje to dalej by używała tego telefonu. I na dzień dzisiejszy spełnia wszystkie wymogi. Wszystko działa, z płynnością nie jest źle. A to model z III kw. 2017, z androidem 7.0, emui 5.1 i 2gb ramu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: ja bym wziął Nokię skoro nowy właściciel nie potrzebuje potężnego smartfona.

Teraz korzystam z telefonu z 2GB ram, tak z ciekawości. Realme C3. ( )
@Vadzior: To wszystko co kupisz będzie lepsze, pytanie tylko jak duzy będzie przeskok :) jeśli bierzesz pod uwagę używkę, to tak jak wspominałem warto chyba rozważyć pixela 2. Osobiście jestem zdania, ze lepsza uzywka premium, niż nowy budżetowy. Jeśli koniecznie nowy, to nie mam pojęcia, bo nie orientuję się w takich telefonach zupełnie. Natomiast z doświadczenia wiem, że lepiej na ramie nie oszczędzać, apetyt stron i apek szybko rośnie.
@srodaczwartek: No nie są to wymagające rzeczy jak sociale czy komunikatory. Tylko jestem ciekawy jak bardzo pewne jest w przypadku tej nokii, że dostanie androida 11. Dość odważne plany mają skoro system ten jeszcze oficjalnie nie wyszedł, a 4.2 to model budżetowy, półtoraroczny (początek 2019), który dostał już dużą aktualizację do 10.
@sadhas: Tylko nowy wchodzi w grę. Nie wiem czy można porównywać andka i iosa ale ja w swoim
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: jako ciekawostkę o Nokii mogę napisać, że Nokia 3 też jest budżetowa i dostała dwie duże aktualizacje. Ostatnio przyszły na nią poprawki zabezpieczeń bodajże z lipca. Ale tego modelu nie polecam - słaby i z 2GB ram.
Nie wiem czy można porównywać andka i iosa ale ja w swoim iphonie mam 3gb ramu i dla mnie ten telefon to kosmos prędkości


@Vadzior: zdecydowanie nie można tak porównywać 1:1. iOS z 3GB ramu działa na pewno dużo lepiej niż andek z 3GB.
@srodaczwartek: @sadhas: Panowie. A gdyby tak spróbować przekonać osobę której wybieram ten telefon żeby dołożyła 100zł i za ok. 600zł szukać Xiaomi Redmi 9 4/64? Andek 10 prosto z pudełka. Zapowiedziano o aktualizacji do 11 (dane stąd: https://www.pcworld.pl/news/Android-11-lista-telefonow-do-aktualizacji-31-08-2020,421508.html ), MIUI 11, premiera II kwartał 2020.
Np ta oferta: https://cyfra.eu/product-pol-3584-Smartfon-Xiaomi-Redmi-9-4-64-GB-Szary.html
@sadhas: Opinie są ok. Tani dobry telefon. Mało popularny jeszcze, ale popularniejszy niż np. Redmi 8 który jest już jakiś czas na rynku.
Tylko opinie na temat xioami są takie "xioami sobie odpuść jak masz możliwość wzięcia innej marki" albo "tylko xiaomi, na nic innego nie patrz". Nie wiem czemu xd
@Vadzior: osobiście nigdy nie miałem, ale jakbym kupował telefon budżetowy to na pewno bym mocno rozważał. Znam osoby które użytkują i wszyscy są zadowoleni. Miałem niedawno w rękach jakiegos nowego xiaomi za 800zł i za tą cenę wydawał się solidnie wykonany i szybki.