Wpis z mikrobloga

Planuje kupić auto na kredyt, wartość auta 70k, wpleciłbym 20k. Ogólnie narazie to jest plan i robię rozeznanie, z jak dużymi odsetkami muszę się liczyć jeżeli brałbym bezpośrednio u dealera? Może ktoś brał, i mógłby się wypowiedziec. #motoryzacja #samochody #bankowosc
  • 227
  • Odpowiedz
W przypadku samochodu na plus nie wyjdziesz nigdy, bo samochód traci na wartości i to dość sporo co roku.


@damw: skąd pomysł że masz wyjść na plus na samochodzie? To dobro konsumpcyjne, ma sprawić że twoje życie będzie wygodniejsze albo spełnić zachciankę.

Żonie też mówisz "nie idziemy do restauracji bo nie wyjdziemy na plus"? Nie kupujesz gier bo nie wyjdziesz na plus? Co w ogóle robisz na wykopie, przecież nie
  • Odpowiedz
@Fritzowski: też się zastanawiam na skodą superb, za jakieś 800-1000zł miesięcznie przy wpłacie własnej 20k ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepiej tak niż jeszcze 10 lat zbierać a i tak nie uzbieram
  • Odpowiedz
@Fritzowski: niestety dopoki nie pojdziesz do dilera to sie nie dowiesz. ostatnio z rozowa wzielismy auto za 80k, gdzie kredyt wynosi polowe. na 3 lata wychodzi nas ok. +5-6k czyli prawie tyle ile zaproponowali za to auto u innego dilera.

patrzylismy na rozne opcje - np dla nas bardziej oplacalo sie brac auto na 3 lata niz w kredycie 50/50 bo tam z kolei byla ogromna prowizja itd
  • Odpowiedz
@Fritzowski: nie chce nic mówić ale jak nie masz 70tys złotych to znaczy, że mało zarabiasz. A jak mało zarabiasz to takie nowe auto salonowe cię zabije finansowo. Ubezpieczenie, latanie na przeglądy do ASO co miesiąc, naprawy na oryginalnych częściach, rata kredytu... Do tego wartość auta spada szybciej niż twój pozostały kredyt do spłaty. W razie czego będziesz chciał się pozbyć kredytu to się okaże, że w sumie nic nie
  • Odpowiedz
@Fritzowski: sam brałem rok temu leasing na 112k na samochód, wkład własny miałem ok 25k, z ta różnica, ze po tym roku już mam odłożone tyle, ze spłacić moge całość od strzała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fritzowski: IMHO , to wszystko zależy od tego czego potrzebujesz. Jak chcesz mieć nowe, bezpieczne auto, to jak najbardziej warto rozpatrzyć taki zakup. Ja, na przykład, myśle o podobnym zakupie. Chce mieć duże, bezpieczne auto dla rodziny, 7 osobowe. Podobny wkład własny. I po podsumowaniu Więcej jest „za” niż „przeciw”.

No i dodatkowo, jak nie stać Cię na auto w pełnej kwocie i musisz brać kredyt, to postaraj się go
  • Odpowiedz
@Fritzowski: idź do salonu i pogadaj. Samochody się teraz mega słabo sprzedają wiec są fajne promocje typu oprocentowanie 0% przy właśnie dużej wpłacie na początek wiem na pewno ze kia ma taka ofertę wiec pewnie będzie tego więcej na rynku. A wykopowych ekspertów nie słuchaj, komfort nowego auta jest bezcenny
  • Odpowiedz
@gatineau: to inaczej: kupując tańsze auto mniej na nim stracisz, a i tak będzie spełniało swoją rolę: będzie dupę wozić z punktu A do punktu B, będzie miało klimę itd (oczywiście jeśli mówimy o aucie nie na firmę, tylko do użytku osobistego). Dodatkowo na tańszym aucie zaoszczędzisz na ubezpieczeniu.
Inny jest przypadek, gdy masz gotówkę i chcesz sobie kupić takie auto, inny też jest przypadek, gdzie nie masz nawet 20-25%
  • Odpowiedz
@Fritzowski: jeżeli chcesz mojej rady - to nie pytaj ludzi na mirko tylko idź do doradcy kredytowego z Twojego banku, na pewno przedstawi Ci jakieś oferty (różne banki współpracują z różnymi dealerami, zawsze są jakieś układy).
Tutaj każdy mądry i doradza żeby nie brać fury na kredyt, a w rzeczywistości pisze w przerwie między matmą a kartkówką z przyry z telefonu kupionego przez mame xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Fritzowski obczaj oferty wynajmu dlugoterminowego, jeśli chcesz brać to na działalność to świetna sprawa wszystko wbijasz w koszty w 100% bez konieczności kilometrówki
  • Odpowiedz