Wpis z mikrobloga

@Suplement_Diety: Najwyraźniej źle reagujesz na aromat arbuzowy, który podobnie jak wszystkie inne stosowane przez nas są powszechnie wykorzystywane w produktach spożywczych. Smak, o którym piszesz mamy w naszej ofercie od lat i gdyby Twój przypadek nie był wyjątkiem, już dawno usunęlibyśmy go z naszej oferty. Trudno opracować recepturę smakową, która zadowalałaby wszystkich 7,8 mld. ludzi żyjących na Ziemi. ¯\_(ツ)_/¯
@KFD_pl rozumiem, nie mam pretensji a bardziej jestem ciekaw czy po prostu jest możliwe aby sam aromat miał taki wpływ na organizm.

@pahamakaa mi smakowało ale tym się nie raczej nie polecam sugerować bo ja to piję białko naturalne z wodą i też mi smakuje :)
@Suplement_Diety: Jesteśmy o wiele bardziej zróżnicowani niż mogłoby się wydawać. Możemy różnie reagować na ogrom składników obecnych w pożywieniu. Prosty przykład, jedną z frakcji białka WPC jest alfa-laktoalbumina i to konkretnie tej frakcji wiele badań przypisuje mnóstwo właściwości prozdrowotnych. Jakkolwiek, wśród osób mających alergię na białka mleka to właśnie ta frakcja uczula najczęściej.