Wpis z mikrobloga

@blonded: no tyle że jaki sens jest zapamiętywać takie rzeczy... Zauważyłem że jak pisze coś bardziej skomplikowanego to jakoś z łatwością zapamiętuje kolejność bo mój mózg wie że nie będzie mu się chciało tego drugi raz wymyślać... A jakieś podstawowe rzeczy po prostu wypadają bo wiem że wpisze w Googlach i odpowiedź mam od razu.
  • Odpowiedz
  • 0
@blonded ja co wstyd się przyznać potrafię złapać zawias przy definicji tablicy. Zapominam często w którym miejscu są te cholerne nawiasy kwadratowe :)
  • Odpowiedz
Lepiej nie wiedzieć. Nie ma sytuacji w programowaniu gdzie warto używać switcha.


@masz_fajne_donice: Martin to by powycinał z języków wszystko, co nie wspiera polimorfizmu, ale programista z doświadczeniem wie, że nie wszystkie te ortodoksyjne mądrości trzeba bezmyślnie aprobować na ślepo. Z całym szacunkiem dla jego dorobku, ale on zarabia na bajdurzeniu o tych doskonałych systemach, w których absolutnie wszystko jest abstrakcyjne i modularne, a tymczasem rzeczywistość jest nieco bardziej pragmatyczna.
  • Odpowiedz
Keep it simple, stupid


@Tarec: Ma to sens co mówisz. Ale ja wolę chociażby używać if else if nawet jak mam kilka elementów. Robią dokładnie to samo
No i ja wolę używać if - else if jak jest kilka elementów. Pozwalają na więcej a składnia tego switch wydaje mi się po prostu brzydka - dokładnie z tego powodu dla którego powstał ten wątek. Niektórzy nawet klamer nie dają i wtedy
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Jeśli tak Ci wygodniej to jasne. Z tym, że wraz ze wzrostem liczby wartości obsługiwanych wspólnie czytelność przepływu fallthrough w switchu drastycznie rośnie względem ifów. IMO to:

case SomeEnum.ValueNumber1:
case SomeEnum.ValueNumber2:
case SomeEnum.ValueNumber3:
  • Odpowiedz
No i switch w większości języków będzie znacznie wydajniejszy od ifa, co przy mikrooptymalizacji niektórych algorytmów może mieć znaczenie.


@Tarec: Słyszałem o tym jak robiłem dla firmy robiącej automatyzację ale to już kwestia jakichś znikomych wartości.

Jakbyś to ładniej sformatował to nie byłoby specjalnej różnicy. A przy tym mogą być bardziej skomplikowane warunki ktorych switch w ogole nie obsluguje. Bedziesz mial 10 normalnych przypadkow i jeden skomplikowany gdzie uzyjesz if.
  • Odpowiedz