Wpis z mikrobloga

mirki z #webdev, #php czy cos tam, nie znam sie teraz na #stronywww
chcialbym taka stronke internetowa, logowanie przez FB dla klientow, badz inne, obojetne, ale FB ulatwia zycie
ogolnie to pieke sporo chleba i sprzedaje, ludzie skladaja zamowienia przez fabebooka badz messenger, ale czasem sie lekko zamotam i cos zle zapisze

chcialbym cos takiego:
wpisuje rodzaje chleba jakie mam bagietek itp, ogolnie pieczywa
wpisuje dni w jakie pieke
wpisuje ile czego bedzie dostepne

i jak ludzie skladaja zamowienia to oczywiscie liczba dostepna sie zmieniejsza (na dany dzien)

do tego odrobina matematyki i przeliczenie ile potrzebuje zakwasu na te chleb i ile maki pojdzie w tygodniu

ktos moze powiedziec jaki koszt czegos takiego i czy chcialby to zrobic? kolega nawet juz ma duzo zrobione, nie wiem w jakiej technologii, ale moge sie dowiedziec, ale nie wiem czy nie latwiej komus od nowa zrobic
#kiciochpyta
  • 21
@wykopowy_brukselek kupę kasy na to wywalisz, dziesiątki tysięcy pln, lepiej postawić byle jaki sklep, dodawać produkty typu "chleb w piątek" i będziesz miał od razu zarządzanie stanem dostępnych chlebków, logowanie przez FB pewnie przez jakiś darmowy plugin/moduł, jedynie obliczanie potrzebnego zakwasu będzie trzeba jakoś ogarnąć (ale pewnie dało by się to zrobić przez jakiś eksport produktów do excela czy coś)
@wykopowy_brukselek: Jeżeli miała by to robić jakaś agencja to prawdopodobnie tak - wyszło by jakieś 15-20k. Jeżeli zlecisz jakiemuś freelancerowi, to myślę że wyjdzie taniej. Jeżeli to nie ma wyglądać i można to oprzeć o jakieś gotowe szablony, to myślę, że jest to jakieś 3-5 dni (24-40h) roboty dla doświadczonego developera, gdzie stawka godzinowa to pewnie min. 100-150zł ¯\_(ツ)_/¯

Ostatnio jakiś Mirek na tagu (nicku nie pamiętam) wspominał, że zlecił coś
@cooluch nie mam nic. To jest mikro biznes. Max 100 chlebów ma tydzień, więc w razie czego zrezygnuje bo nie ma sensu inwestować tyle w stronę.

@schriker zarabek na tym jest mikro, więc chciałem prosta stronę z zamówieniami. Widać nie doszaxowalem ile to kosztuje bo chyba trzeba będzie z samym Messengerem pravowax
@wykopowy_brukselek: Możesz to zrobić tak:

Opcja A

1) wykupienie domeny "wypieki-brukselka.pl", płatność 10 zł za pierwszy rok, później 59 zł (ceny netto), czasami pierwszy rok jest za darmo, następne lata kosztują w przedziale 50 - 100 zł.
2) wykupienie hostingu - jeśli przewidujesz około 100 zamówień tygodniowo, to trzeba będzie zapłacić 10 - 20 zł / miesięcznie, w zależności od potrzeb może się okazać, że więcej,
3) instalacja darmowego sklepu internetowego
@kl3Hta: hej, napisalem na priv. rczej chcialem a nie moge. odezwiesz sie jak znajdzies chwile?
patrze na ten formularz i probuje zrobnic cos swojego, ale zastanawiam sie jak dodac iloc ktora by sie zmieniala dynamicznie
np chce zamowic 2 chleby, wiec mam do wyboru od 1-8, ale kolejna osoba juz tulko bedie miala wybor 1-6
czy sie nie da?

bo wieksozsc ludzi zamawi wiecej niz 1 wiec musi byc wybor ilosci