Wpis z mikrobloga

przez pytanie @broqul dotyczące wyprzedzania na trzeciego sam sie zastanawiam, czy to co robie jest legalne,albowiem:
Jeżdzę starą Corsą, ciężko się nią rozpędzić, dodatkowo jestem młodym kierowcą, więc zwykle, jak widze szybsze auto za mną, to jade po poboczu, żeby bez problemu mogło mnie wyprzedzić.
Wsród kierowców jest to w pełni akceptowane, często robią tak traktory czy inne ciężkie pojazdy, pytanie czy policja może mnie za to ukarać? I jeżeli tak to ile pkt/ gotówki takie manewry kosztują?
#przepisydrogowe #pytanie #wyprzedanie #prawo #mandat
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jednorybek: Przecież Ty jedziesz swoim pasem to jest już w interesie kierowcy który Cie wyprzedzi żeby sobie cały manewr dobrze zaplanował i wykonał. Skoro masz osobówkę a nie traktor który ogranicza widoczność to zjeżdżanie na pobocze jest bez sensu. Wpakujesz się w dziure i zawieszenie dostanie po głowie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jednorybek: Poza tym tak jak pisałem nie jesteś ciagnikiem ani koparką. Ja widzą przed sobą auto które zachowuje sie jak Twoje zastanowiłbym się czy nie jesteś pijany albo nie zasypiasz za kółkiem.
Polecam art 24 kodeksu drogowego
  • Odpowiedz
Jeśli przekraczasz linię ciągłą, możesz zostać ukarany mandatem karnym.


@broqul: @Jednorybek: nie tylko ciągłą. Jakakolwiek jazda poboczem jest zakazana.
To jest cholernie niebezpieczne. Zacznie cię wyprzedzać sznur aut, a ty będziesz się zbliżać do rowerzysty, pieszego czy ciągnika. Skosisz ich czy pójdziesz na kolizję z wyprzedzającym?
  • Odpowiedz