Wpis z mikrobloga

czy alfa romeo 147 to naprawdę taki awaryjny samochód jak się ogólnie słyszy ? są tu jacyś właściciele takowej ? #samochody #alfaromeo
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szoon: Nie posiadam, nie jeździłem, ale sporo słyszałem i mogę podrzucić co nieco. Kiepsko wykończone, niełatwe w naprawie ( zawieszenia fiatowskie w ogóle nie są najłatwiejsze do wymian czegokolwiek ). Ale psuja się jak wszystko inne. Jak utrzymany egzemplarz, to pojeździ bez kłopotu, jak zaniedbany to i nowy Bentley będzie się #!$%@?ł. Ps. Spoko dieselek 150km. Fruwa.
  • Odpowiedz
@szoon: Znajomy (dobry) mechanik kupił takie swojej żonie, to o czymś świadczy. Poza tym Alfy psują się jak wszystko inne. Ja bym sobie takiej nie sprawił, ale jeśli komuś się podoba to czemu nie.
  • Odpowiedz
@szoon: myślę, że kupiłby, ale brerę, albo 159 :D

poza standardowymi rzeczami po zakupie wymienił termostat, a ostatnio coś z klimatyzacją miał, gdzieś zrobiła się nieszczelność, ale gościu mu to naprawił za free w ramach gwarancji, bo kilka dni wcześniej sprawdzał i nabijał u niego klimę. Reszta to typowa eksploatacja.

Oczywiście alfa ta ma dość skomplikowane zawieszenie, więc prowadzi się naprawdę super, ale też zawias nie wytrzyma tyle ile np.
  • Odpowiedz
nie wytrzyma tyle ile np. w polonezie, czy golfie.


@piotreek88: Widzisz, polonezem najeździłem się trochę na początku swojej kariery kierowcy bombowca ( lata 2000-2003 ). Niby zawieszenie proste, ale mega nietrwałe ( musiałem nawet tuleje w resorach piórowych z tyłu wymieniać - tu się pochwalę : zrobiłem to sam!!! ;) ). Przód co 20-30 tys. końcówki do wymiany. A co do golfa, hmm. Kiedyś ktoś na jakimś forum napisał, że
  • Odpowiedz
@killerpizza: To jest racja, ale bądźmy szczerzy, kogo stać w samochodzie za kwotę dajmy na to 10 tys. na wymianę zawieszenia na oryginalnych częściach? Sporo osób ładuje tanie i później opinie idzie w świat. Alfa to bardzo fajny kawałek motoryzacji, ale nie lubiący za bardzo gdy się na nim oszczędza.

Ja jestem sympatykiem tej marki, sam mam samochód z tego samego koncernu i jestem zadowolony.

Alfa nie ta co teraz
  • Odpowiedz
kogo stać w samochodzie za kwotę dajmy na to 10 tys. na wymianę zawieszenia na oryginalnych częściach? Sporo osób ładuje tanie i później opinie idzie w świat.


@piotreek88: Ja zawsze kupując/zamawiając części wybieram te ze środka stawki. Nie najtańsze, bo to szmelc, ale i nie najdroższe, bo tam z reguły płacisz pół ceny za markę Valeo, czy Bosch, a jakość przeciętna.

Mam teraz mazdę za mniej więcej te pieniądze i
  • Odpowiedz