Wpis z mikrobloga

@Pavelow ja bym to w trzy dupy powymieniał. Te stare instalacje to były robione na #!$%@? totalnie. Dwa że Alu jest #!$%@?, obluzowane zaciski potrafią powodować przegrzewanie się końcówek i się potem kruszy, same przewody też kiedyś robili na #!$%@? z oszczędności. Otulina to potrafi się kruszyć na proszek w łapach. Jak zrobisz od początku całą instalacje z zachowanie wszelkich norm to przynajmniej będziesz spać spokojnie. To nawet roznicowki nie ma
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Wiekszosc o ile nie wynienili, w blokach z wielkiej plyty byly aluminiowe. To byl material na tamte, 70, 80 a moze i wczesniejsze lata. Twardszy i czesto sie lamal przy kontaktach.
  • Odpowiedz
@Pavelow: mam nadzieję że rozumiesz że wymiana samej rozdzielni, nie wymieni ci wszystkich przewodów w mieszkaniu, do tego trzeba albo kuć wszystkie ściany i wymienić, albo ułożyć nowe przewody i na wszystko kartongips
  • Odpowiedz
@PanKracy582
@LRF1000W
@slodziak

@PanKracy582 Podal tylko nastepujace informacje:

1. Ze z tegi zdjecia nie mozna w 100% przyjac ze instalacja jest alu.
2. Ze nie wymienilby sobie instalacji 3 przewodowej z alu na taka ktora na tylko 2 ale cu.

W obydwu przypadkach swiadczy to o tym ze jest ekspertem. Dlaczego?
Otoz zalozyl ze nie ma danych wystarczajacych do przeprowadzenia zmiany\akcji. Ze swiadomoscia ze bezmyslne zmienianie instalacji nie jest prawidlowe. Jako jedyny
  • Odpowiedz
@Niedobry: chciał żeby ktoś odniosł się do stwiedzenia "czemu Alu jest fe, a miedź jest lepsza" to przytoczyłem odpowiednie argumemty i tylko o tym dyskutowałem, a on zaczął wyzywać mnie od "teoretyków".
  • Odpowiedz
@Pavelow: Ja #!$%@?, w domu rodzinnym mam większe druciarstwo i wszystko śmiga jak złoto tylko nie trzeba włączać pralki, zmywarki, piekarnika i spawarki na raz bo #!$%@? korki, ale to chyba logiczne. W łazience nie mam uziemienia, bo tak ktoś kiedyś zbudował i po prostu tak już jest i tyle lat nikomu nic się nie stało. Raz na jakiś czas #!$%@? korek to się wymienia na nowy z zapasów zgromadzonych w
  • Odpowiedz
@Pavelow: Po prostu niech jakiś dobry elektryk rozwieje Twoje wątpliwości. Nie szukaj wskazówek na wykopie, bo jeszcze mieszkanie spalisz XD
  • Odpowiedz
@Konkaki no ok.. działa. Ale zastanawiam się czy wytrzyma to jak podłączy kilka sprzętów na raz. Zmywarka, pralka, lodówka, tv, laptop, soundbar... Do tej pory były stare sprzęty nawet nie wiem jakie były klasy energetyczne czy coś. Kurcze z elektroniki jestem zielony i chciałbym porady mirki. Wszystko na listwę przepięciową podłączone to na bank.


@Pavelow jedno stare babcine żelazko robiło większe obciążenie, niż te wszystkie nowe sprzęty razem. Więc jeśli instalacja do
  • Odpowiedz