Wpis z mikrobloga

@pyrawlkp: Zła płyta, zły socket ma. Zamień na B450 Tomahawk od MSI (ale ram tam chyba max 2133 u mnie osiąga), ma natywne wsparcie dla 3600, inne modele z B450 potrzebują update biosu, albo skacz do B550.
@pyrawlkp: zła płyta główna to po pierwsze po 2 nie lepiej wziąc dysk pod pcie? i ryzena 5 3600x? polecam jeszcze ramy dobrać do kompa i grafike zmienic na 1660ti bo i tak te podzespoły to pociągną raytracing w 20fps
@Papik: bardzo głupi pomysł.
raz, że rtx 2060 to nie jest tylko raytracing, to jest pełne wsparcie nowego directX, to jest DLSS i to jest zwyczajnie większa wydajność od 1660ti.
za mniej niż cena 1660ti można kupic 5600xt które jest lepsze (wydajność rtx 2060)
@10129: z 5600xt masz racje ale nadal bym sie upierał ze do grania w 1080p w zupełności wystarczy 1660ti i to jeszcze kupe czasu szczególnie z opcją oc.
@10129: przypominam ze wspominasz o technologi która nie jest używana w niczym obecnie twórcy gier maja problem z robieniem gier pod dx12 i często z marnym skutkiem a ty wybiegasz w przód z technologią która nigdy nie będzie użyta a w przyszłym roku najpewniej zastąpiona
@Papik: jestem tego świadom. ale zakładam, że nie kupuje grafiki na 1 rok tylko z 3 lata ją będzie miał. RTX się zestarzeje o wiele wolniej bo: ma DLSS, Variable Rate Shading <- to dodaje wydajności a nie wyglądu.

wybrales mu za slaby zasilacz sama karta wymaga zasilacza 550w a reszta komponentów to rozumiem fotosynteza?

japa tam jak nie wiesz w jaki sposób rekomendowane waty zasilacza są liczone.

grafika 200W, procek
10129 - @Papik: jestem tego świadom. ale zakładam, że nie kupuje grafiki na 1 rok tyl...

źródło: comment_15989615431VDWeydEHbiAPOHdptyfY3.jpg

Pobierz