Wpis z mikrobloga

Tego jeszcze nie widziałem xDDD

Szukałem z ciekawości różnych domków dookoła Krakowa, i nagle widzę coś, co od razu zapala czerwoną lampkę:

Domek, Skawina, Bezpośrednio, 140m2, 5ar, wysoki standard, basen
Cena: 390.000zł

Już czułem, że to kit, ale byłem ciekaw gdzie.
No i się nie zawiodłem:

Cena inwestycji w zależności od wybranego wariantu:

1) stan surowy otwarty – 390.000PLN

2) stan surowy zamknięty – 440.000PLN

3) stan deweloperski – 590.000PLN – 620.000PLN – w zależności od wybranych opcji wykończenia.


Jednak deweloperzy w #krakow to stan umysłu xDDD

https://www.otodom.pl/oferta/bezposrednio-140m2-5ar-wysoki-standard-basen-ID475Rv.html#3ea38f959d

##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #dom #mieszkanie #nieruchomosci
  • 8
@Snaki: niby spoko, i nie ma żadnego oszustwa, ale jeszcze nie spotkałem się z podawaniem ceny domków w stanie surowym otwartym. Zazwyczaj przyzwyczajony jestem do ceny stanu deweloperskiego. Zastanawiam się jedynie, czy to chwyt tylko po to, żeby obniżyć cenę ogłoszenia, czy realna opcja. Bo jak to drugie - to w sumie fajnie, że klient ma wybór.
@wkrk: uwazam ze calkiem spoko, nie znam za bardzo cen w Skawinie ale ogolnie patrzac na metraz to wydaje sie całkiem ok. a manewr z cena dosc standardowy, przypomina cen abonamentow telekomow gdzie wliczono po 5zl za kazda zgode marketingowa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@wkrk: Wielu developerow tak robi i nie widze w tym nic dziwnego, ktos moze chciec samemu zrobic sobie schody, stolarke itd ... a moze zlecic developerowi w podanej cenie i nie widze w tym nic nadzwyczajnego
@wkrk: W przypadku domów to się akurat zdarza. Często Klient ma własne preferencje co do montowanych okien i innych instalacji. Nie #!$%@? się już z pozwoleniami na budowę, projektem itp, a za te 230 tys. to sobie w sumie ogarniesz z otwartego do deweloperskiego.