Wpis z mikrobloga

Cześć ! Korzystacie z usługi #wificalling ?
Kiedyś chwilę korzystałem będąc w Play, ale obecnie nie wiem, który operator radzi sobie z tym najlepiej?
Play miała tylko na niektórych telefonach i tak jest chyba do teraz. Co z pozostałymi operatorami ?? Plus ma aplikację, ale nie mam pojęcia jak to działa....
Za jakiś czas będę szukał takiego rozwiązania, bo będę miał kiepski zasięg sieci komórkowej.

#technologia
#siecikomorkowe
#operatorzykomorkowi
#play #plus #orange #tmobile
  • 14
@taki_tomek: Dzięki mireczku za pomysł. Sprawdziłem u siebie (telefon xiaomi w Orange) i działa, tylko żeby włączyć w ogóle taką opcje w telefonie trzeba wpisać w dialerze:

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

(wyskoczy komunikat, że 'disabled' ale wtedy właśnie opcje się pojawiają (w ustawieniach karty SIM)
  • 0
@krzywy_kanister słyszałem o tym, ale nigdy nie wgłębiałem się w temat. Nie chce kombinować i korzystać z jakiś dodatkowych aplikacji itp. Chcę mieć swoją komórkę i szybko móc przełączyć się między Wifi w domu, a normalnym operatorem poza domem. Hmmm...
@taki_tomek: VoIP dziala na dowolnym internecie czy to bedziesz korzystal z wifi czy LTE, po prostu masz osoby numer. Tutaj masz stala sytuacje, o wifi calling czytalem bardzo rozne rzeczy, na pewno nie zadziala zawsze i z kazdym telefonem. A wifi calling to raczej albo aplikacja albo brandowany soft telefonu operatora.