Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ile serii rozgrzewkowych robic przy greyskull.
Powiedzmy ze serie glowne w wyciskaniu mam 63kg.
Czy takie cos jest ok:
20kgx20
40kgx12
50kgx10

63kgx5
63kgx5
63kgxamrap

#silownia #mikrokoksy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f48f7b7d2fae7594528595f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli to pierwsze ćwiczenie po kilku dniach bez treningu to jak najbardziej sensownie jest pomachać pustą sztangą. Jeżeli to ostatnie ćwiczenie w ostatni dzień treningowy i generalnie nie cierpisz na namiar czasu to bez sensu.

Nawet przy pierwszym scenariuszy to obciąłbym ilość powtórzeń o połowę.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy od ciężkości ćwiczenia, jak lecisz jakies podstawy na 5-8 powtórzeń, to w ciągach nawet 5min. Nie rozumiem jak niektórzy pizgają wielkie objętości na sporych ciężarach i to jeszcze sporej ilości ćwiczeń złożonch, w krótkim czasie. Wiem, że jak się poćwiczy kondycję to można szybko tętno przywrócić po serii do spoczynku, ale układ nerwowy się tak szybko nie regeneruje, ATP też.

Jest to o tyle istotne, że lepiej poczekac minutę
@COWEED_19: Bo taki tening robi się 3-4 tygodnie, a nie 6-8. Potem tydzień deloadu, cofka i znów.
W seriach rest pause czy myo reps bazujesz właśnie na zmęczeniu i upadku. Nie jest to metoda, którą każdy potrafi zrobić dobrze i na każdego zadziała dobrze. Klasyczny trening gdzie bazujesz na objętości tyczy się tego co wyżej napisałem. Po to przychodzisz na siłownie zrobić swoje 4x6, żeby wyciągnąć z nich 100%, a nie
@AnonimoweMirkoWyznania: różnie. Zależnie od celu. Rozgrzewka ma na celu uruchomienie, ale nie zmęczenie. Czyli nie przekraczam powiedzmy 50-60% możliwości. Między seriami właściwymi Przerwa może trwać od 1 minuty do 10 minut. Im większa intensywność tym dłuższą przerwa. I odwrotnie, im więcej wytrzymałości chce kreować, tym krótsza Przerwa.