Wpis z mikrobloga

Czy na Belwederze jest tabliczka z informacją o tym że obszar jest monitorowany ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo nie widziałem jej na zdjęciach, a zgodnie z UODO, jeżeli kamera rejestruje przestrzeń publiczną np. chodnik (a na filmie Strusia widać że kamera skierowana jest na bramkę i chodnik) to trzeba umieścić taką informację w widocznym miejscu. Dodatkowo właściciel powinien poinformować o celu monitorowania, o czasie przechowywania nagrań, podać dane kontaktowe do administratora. Co więcej, jeżeli ktoś z was będąc na chodniku, zostanie nagrany przez kamerki bielszczaka, to ma prawo do uzyskania dostępu do tego nagrania. Kargul też ma coś do powiedzenia w sprawie kamer jeżeli obejmują jego budynek, działkę bo zakłócana jest jego prywatność. #kononowicz #patostreamy
  • 15
Na szkolnej 17 zarejestrowana jest jednoosobowa działalność gospodarcza szczura


@Querly96: Tak, zdaję sobie z tego sprawę ale monitoring nie działa w ramach tej działalności. Nagrywa Cię Wojciech Suchodolski jako osoba prywatna a nie Wojciech Suchodolski jako jednoosobowa działalność gospodarcza by wykorzystać to do zarobków / czegokolwiek w swojej "firmie"
@wojciet: Wiem wiem, nikt nie ściga tego z urzędu. Do tego ludzie nie są świadomi że mają prawo to zgłosić. Na oko ciężko powiedzieć czy kamera zamontowana na budynku obejmuje akurat chodnik. W przypadku szkolnej 17 mamy dowód w postaci filmu szczura na którym widać to co nagrywa jedna z kamer.
@Querly96 Nigdzie czegoś takiego nie ma i nie będzie. To jakieś martwe zapisy, które nie są i nie będą egzekwowane. Co innego fakty, a co innego nasze życzenia wobec tego. Szkoda czasu.