Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś skąd się bierze woda? Wiadomo z kranu. A wcześniej z rzeki. A wcześniej ze strumienia. Zdaje się nigdy nie kończyć. Ale skąd się bierze w strumieniu? Zdaje się że to takie oczywiste, ale daj się zaskoczyć i sprawdź czy na pewno wiesz na ten temat wystarczająco dużo.

A następnym razem gdy będziesz chłeptać wodę jak źrebaczek podczas odpoczynku w trakcie górskiej wyrypy, to będziesz już wiedzieć.

Zachęcam do wykopywania podczas popijania wody.

Skąd się bierze woda w górach?

#gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #nauka #nibywiesz #woda #tatry #wycieczka #turystyka #polska #natura #zainteresowania #wakacje
adametto - Zastanawialiście się kiedyś skąd się bierze woda? Wiadomo z kranu. A wcześ...
  • 8
Kiedys się nad tym zastanawiałem wchodzac na śnieżkę. Byłem akurat w dość suchym okresie. Nie padało od kilku, czy kilkunastu dni. Jakieś 200m poniżej Kopy płynął sobie strumyczek wpadający gdzieś niżej do Łomniczki. No i skąd tam woda?
@Pieskor: To ciekawa perspektywa, nie mówię że gorsza, nie mówię że lepsza. Przyjąłem sobie, że porównam głębokość stawu do wysokości Pałacu bo dosyć łatwo sobie to unaocznić, wyobrazić. A często jesteśmy wzrokowcami.
@medevacs: No i zazdroszczę, bo ja nie miałem okazji. Mało tego, kiedyś w Teleexpresie podali że Mount Everest ma 8848 mnpm i "ciągle rośnie". Miałem 11 lat, nie przyszło mi do głowy sprawdzić dlaczego, ale nazajutrz miałem pytanie o góry. Trochę na siłę wcisnąłem tę informację. Tydzień później Pani mnie poprosiła żeby został po sprawdzianie. Poszedłem i ona zapytała co to oznacza, przyznałem że nie wiem i od razu dopytałem. Powiedziała