Wpis z mikrobloga

Właśnie przyszły wyniki z drugiej tury, na główną infę nie udało mi się dostać. W pierwszej turze dostałam się na cyberbezpieczeństwo, teraz dostałam się jeszcze na informatykę i systemy inteligentne. Bardziej skłaniam się w stronę cyberbezpieczeństwa, ale trochę boję się czy bez informatyki w liceum będę w stanie sobie tam poradzić? Są tu jakieś osoby, które potrafiłyby się wypowiedzieć na temat tych kierunków? Wiem, że nikt nie podejmie za mnie decyzji, ale każda uwaga może być dla mnie na wagę złota, bo nie umiem wybrać - każdy z tych kierunków mi się podoba. #agh

Który wybrać?

  • Cyberbezpieczeństwo AGH WIEiT 38.1% (8)
  • Informatyka i systemy inteligentne AGH WEAiIB 61.9% (13)

Oddanych głosów: 21

  • 8
  • Odpowiedz
@Xygzywygzy: Szczerze to najbardziej zależy co cię interesuje czy bezpieczeństwo czy bardziej informatyka typowa, infa i systemy jest minimalnie wyżej od cyber w rankingu agh, i jest bardziej ogólna, to taka praktycznie główna infa tylko nie wietu. Nie zrozum mnie źle, oba kierunki są świetne i na najwyższym poziomie, i na obu będą teoretycznie uczyć infy od 0.
  • Odpowiedz
@Xygzywygzy: może trochę stronniczo, ale polecam infe i systemy inteligentne, bez znajomości infy tak czy siak będziesz musiał popracować, ale moim zdaniem będzie to kierunek znacznie przystepniejszy do nauki od zera niż cyber. Studiuję infe na tym wydziale parę lat wyżej, jakbys mial jakies pytania to pisz priv ;)
  • Odpowiedz