Wpis z mikrobloga

@forever_green: Będą dobrze liczyły, masz tak licznik dwukierunkowy>inwerter>tu podłączasz ile chcesz podliczników i będzie działać.

Jakbyś podłączył licznik na wyjściu pod inwerter to np. tradycyjny licznik zatrzymałby się lub cofnął podczas produkcji. Podłączając inwerter do wejścia podlicznika, a do wyjścia przyłącze domowników będzie elegancko liczył.
  • Odpowiedz
@DRESIARZZ: W tej chwili mam tak (ja tego nie robiłem, taki stan rzeczy zastałem u klienta): Licznik dwukierunkowy - WLZ - podlicznik 1 - rozdzielnia i do rozdzielni wpięty falownik.

Czy mogę do wlz wpiąć kolejny podlicznik i z niego rozbudować instalację odbiorczą?
  • Odpowiedz
@forever_green: technicznie wszystko spoko, ale prawnie nie możesz nikomu odsprzedawać energii elektrycznej, trzeba mieć licencje

Tak do mnie teraz dotarło, czy firmy posiadające sieci ładowarek do samochodów elektrycznych mają licencje na sprzedasz energii czy jakoś inaczej to obchodzą?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@forever_green: jest tu duży problem bo
Jeśli lokal A zużyje 1000kWh a lokal B zużyje 2000kWh a PV wyprodukuje w tym czasie 4000kWh i rachunek jest 30zl bo to tylko opłaty stałe. To możesz obciążyć albo po 15zl( bo opłaty stałe) albo według zużycia 10zl i 20zl albo np według powierzchni. W każdym razie suma rozliczenia na lokale musi być = sumie na fakturze. Nie możesz założyć że skoro ZE
  • Odpowiedz