Wpis z mikrobloga

Jestem po drugim treningu #badgermethod - siady + martwy + akcesoria

Ze względu na to, że mam tylko 3 dni treningowe w tygodniu, robię przysiady BS+RBS i martwy EBBS.

Tu pytanie do @Kasahara - w ten sposób zostawić, czy z martwego wziąć BS? A może zrezygnować z jednego ćwiczenia akcesoryjnego dla BS+RBS w siadach i martwym?

Ciężary i zakres powtórzeń dla siadów i martwego całkiem fajnie wyliczone - nie styrało mnie do zera, ale czułem, że poćwiczyłem i miałem siłę na dalsze akcesoria.

W akcesoriach wpadło kolejno:
1. Uginanie na dwugłowe 4x12 (spieszyło mi się, a wszystkie miejscówki do GM były zajęte, więc następnym razem spada na 2 pozycję)
2. Good Morning 4x8 - tu zdecydowanie mogłem dać więcej żelastwa na plecy, ale wcześniejsze uginanie troszkę mnie zmęczyło.
Jak obliczyć "odpowiedni" ciężar w GM na podstawie np. siadów czy martwego? Jest jakieś mniej więcej odniesienie, bo tym razem na czuja robiłem i mało wyszło?
3. Przywodziciele na maszynce 3x12
4. Spacer z hantlem w jednej ręce

Całkiem przyjemnie się ćwiczy tym planem, te główne serie dobrze dopasowane - zdecydowanie lepiej dla mnie niż jakieś typowe 5x5. Jedynie dziś trochę długo mi zeszło ze względu na wstępne w siadach i martwym no i zajęty sprzęt, ale to nie wina planu - w optymalnych warunkach pewnie 1,5h mi zajmie.

Na trzeci dzień jeszcze nie zdecydowałem, czy wybieram wyciskanie szeroko, czy wąsko. ¯\_(ツ)_/¯ Nie wiem też, jaki ciężar wybrać, bo w żadnym nie testowałem maxów czy nawet ciężkich serii żeby wrzucić do kalkulatora, więc znowu będzie wszystko szło na czuja.


#mikrokoksy
  • 1