Wpis z mikrobloga

Czy procesor ogranicza kartę graficzną w wyższej rozdzielczości?
"Bottlenck" - określenie, które nawet dla wielu entuzjastów komputerów jest nie do końca jasne. A nawet jeśli ktoś je rozumie to nie zawsze wie kiedy występuję. Czy w wyższych rozdzielczościach niż Full HD procesor może okazać się hamulcem dla karty graficznej? Czy to koniec grania na procesorach 4-rdzeniowy? Na te i więcej odpowiedzi odpowiadamy w tym tekście! Oprócz wykresów polecamy porządnie zapoznać się też z pierwszą stroną, odpowie ona na wiele powtarzających się pytań!

https://www.purepc.pl/czy-procesor-ogranicza-karte-graficzna-w-wyzszej-rozdzielczosci

#purepc #komputery #technologia #pcmasterrace
PurePC_pl - Czy procesor ogranicza kartę graficzną w wyższej rozdzielczości?
"Bottle...

źródło: comment_1598374278Nwbrgelx9jiyo43TAk4tSZ.jpg

Pobierz
  • 2
@PurePC_pl: Fajny test choć bez zaskoczenia.

Lata mijają a ja jestem nadal pod wrażeniem silnika z Wiedzmina 3. Zawsze pięknie utylizuje GPU, nie ma dziwnych akcji typu użycie GPU 70% a fps niski. Do tego jeszcze bardzo niskie wykorzystanie vram. Pamiętam jak grałem w wiedzmina 3 na gtx 770 i byłem zachwycony tym małym użyciem vramu bo przy 2gb vram nie musiałem ograniczać jakości tekstur. Pod tym względem dobry silnik.

Patrząc
Patrząc na wyniki a także na to jakie cpu będą w nowej generacji konsol. Myślę, że można spokojnie założyć, że jak ktoś ma mocne 8 rdzeni typu i9 9900k /i7 10700k to jest szansa, że przyzwoicie przeżyje całą przyszłą generacje bez problemów.


@Variv: Raczej bez najmniejszych problemów i ze świetną wydajnością. Przyzwoicie przez całą następną generację, to myślę że będzie na 6/12, typu R5 3600