Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich. Mam dylemat odnośnie wyboru studiów. Dostałem się na Politechnikę Wrocławską (Informatyka techniczna), WAT (Informatka), PK (Informatyka) i totalnie nie mogę się zdecydować. Wiem, że Wrocławska jest najlepsza, ale czy ma to jakiekolwiek znaczenie po studiach jaką uczelnie się skończyło? I czy Informatyka techniczna jest podobna do informatyki czy idzie to bardziej w elektronikę? Oraz gdzie byście na moim miejscu się wybrali? Dziękuję z góry za pomoc! #politechnikakrakowska #wat #matura #studia #pwr
  • 12
@Normallybutsmokes: Informatyka techniczna ma w 70% ten plan co inne, różnica polega na tym, że w pozostałych 30% będziesz miał, architekturę procesorów, bramki logiczne i assemblera zamiast html, css i tworzenia sklepu internetowego. Tego drugiego możesz nauczyć się sam w domu, a assemblera raczej z własnej woli nie tkniesz(a warto). Jeśli twoim jedynym celem jest zarabianie 15k to nie polecam technicznej, w innym wypadku jest super.
@Leto9: A jak to później wygląda z magisterką, można normalnie robić z informatyki po tej informatyce technicznej? Chciałbym iść w stronę programowania i nie chciałbym sobie tego uniemożliwić studiując właśnie na pwr (wiem że programistyki uczy się człowiek w domu, ale jakieś podstawy na studiach chciałbym chociaż złapać) A i dziękuję za odpowiedź Tobie i @AsymmetricGentleman. Bardzo pomogliście i trochę mi rozjaśniliście w mojej małej głowie.
@Normallybutsmokes: Ogólnie ja studiuję informatykę, w tamtym roku weszła ustawa, że nie może być dwóch takich samych kierunków na jednej uczelni. Wcześniej każda informatyka miała po prostu nazwę informatyka. Informatyka techniczna to zwykła informatyka tylko troszkę więcej jest niskopoziomowych tematów.