Wpis z mikrobloga

@3C273: czy nie jestem geniuszem? Nie wiem, czas osądzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale napisałem w zeszłym roku rozszerzenie z matmy na wynik w zakresie 90-100%, więc możesz pisać.
  • Odpowiedz
@tagtak: Chciałem zapytać o sposób przygotowywania. Na pewno musiałeś robić mnóstwo zadań, masz jakieś zbiory, z których korzystałeś albo typy zadań, które polecasz?
  • Odpowiedz
@3C273: tak, przygotowywałem się stricte do tej matury jakieś 1.5 roku. Ten czas pozwolił mi na sumienne przerobienie niemal wszystkich zadań ze zbiorów Andrzeja Kiełbasy (chcesz mieć dobry wynik - zrób to samo) - to zajęło mi jakiś rok, skończyłem gdzieś w styczniu/lutym 2019. Potem do maja cisnąłem różne arkusze maturalne - matury próbne Operon, Zadania.Info, Nowa Era, WSiP, i oczywiście stare arkusze CKE.
  • Odpowiedz
@3C273: przypuszczam, że gdybym miał mniej czasu (np. rok) to też dałbym radę, po prostu musiałbym bardziej się spieszyć i trochę więcej czasu dziennie na to poświęcić.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@3C273: Rób arkusze jak już przerobiłeś materiał, nie tylko cke. Ja robiłem nowa era, operon i zadania.info(te są znacznie trudniejsze od cke). Zapisuj sobie zadania których nie umiałeś albo jakiś błąd zrobiłeś (najlepiej sobie przypis zrób czego nie umiałeś w zadaniu) i przed samą maturą te zadania powtórz. I naucz się rzeczy typu nierówności między średnimi, czytaj rzeczy których w szkole często nie uczą a się przydają na maturze.
  • Odpowiedz
@3C273: ja parę lat temu (nie wiem czy to da się jeszcze dorwać i jakiej jakości są nowsze wydania, jeśli istnieją) w liceum korzystałem ze zbiorów pawłowskiego i matura poszła całkiem przyzwoicie
  • Odpowiedz
@3C273: polecam też poznać kilka twierdzeń z geometrii płaskiej, czasem ułatwiają rozwiązanie. Ale oczywiście i bez nich da się zadanie zrobić.
  • Odpowiedz
@3C273: Też mogę coś polecić, ogólnie gdyby nie niezrozumienie treści, to zamiast 98 miałbym 100 (na tyle byłem przygotowany, żadne zadania mnie nie mogło zaskoczyć, wiem, że nie jest to zbyt skromne)
  • Odpowiedz
@3C273: To mogę napisać, co ja robiłem, a potem co jest zbędne, a co must have
1. 2 części kiełbasy
2. omega
3. aksjomat testy
4. ars mathematica
5. zadania.info
6. arkusze pazdro, takie cienkie zbiorki

(nie warto) Ja zaczynałem od początku 2 klasy, więc nie miałem materiału przerobionego i zaczynałem od kiełbasy, jeżeli idziesz do 3, to odpuściłbym sobie, jedynie geometrię przerobił.
(warto!) Omega przerobiona ze zrozumieniem, to 100% jeżeli
  • Odpowiedz
Ja zaczynałem od początku 2 klasy, więc nie miałem materiału przerobionego i zaczynałem od kiełbasy, jeżeli idziesz do 3, to odpuściłbym sobie, jedynie geometrię przerobił.

@Scino: ja zaczynałem w połowie 2 klasy i polecam takie podejście - dział z dowodami liczbowymi, geometrię i funkcje można spokojnie przerabiać.

(warto!!!) Zadania.info


Też polecam bardzo! @3C273
  • Odpowiedz
A i na zadania.info jest teraz promocja na roczny abonament. Jak ktoś piszący maturę czyta ten wątek, to niech korzysta.
  • Odpowiedz