Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie odtwarzacz radia nowyświat do samochodu. Nie lubię odpalać jakiś apek, podpinać kabli itd.
Urządzenie po włączeniu zasilania (przekręcenie stacyjki) ma wyszukać wifi (albo z hotspota, albo z mobilnego routera który zawsze mam w schowku) jak już znajdzie to ma odtwarzać strumień. Jak coś zerwie to ma ponawiać do skutku. ESP8266 + TDA1543 i trochę drobnicy.
#esp8266 #elektronika #elektronikadiy #radionowyswiat
Pobierz dktr - Zrobiłem sobie odtwarzacz radia nowyświat do samochodu. Nie lubię odpalać jaki...
źródło: comment_1598275108Pl2UUyuJTf3QizTSGKgswR.jpg
  • 51
@dktr Plusik. Mi po głowie chodzi coś podobnego. Tylko cały moduł w domu (który odbiera moje ulubione radio lokalne) i chciałbym go odtwarzać strumieniowo poza miejscem zamieszkania. Już ustawiłem RTL SDR (który zakupiłem z ciekawości) na Raspberry Pi ale za cholere nie mam pomysłu jak to wysłać w świat...
@art212: Jak jeszcze trójki dało się słuchać to robiłem sobie retransmisję z tunera FM - bo w necie mieli kiepski strumień a w miejscu gdzie słuchałem odbiór na FM był mocno utrudniony. Użyłem do tego celu icecast i z wejścia liniowego robię strumień ogg. Działa to już z 6 lat
@kontrowersje: Ale tu nie ma żadnej filozofii, zerkasz na pinout swojego ESP, szukasz linii i2s i podpinasz to pod TDA zgodnie z datasheet układu i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lutowałem to w "locie" zerkając tylko na dokumentacje układów.