Wpis z mikrobloga

Na codzień jeżdzę z convoy s2+ w najmocniejszej wersji, ale czasem brakuje mi czegoś w rodzaju dodatkowych świateł długich, convoy świeci szeroko, ale za krótko, szczególnie w lesie w środku nocy. Co polecacie w tej kwestii? Od razu mówię, że w jakieś własnoręczne przerabianie nie chciałbym się bawić, wolałbym kupić gotowca, najlepiej takiego, gdzie można szybko wymieniać akumulatorki (nie chcę ładowanych przez USB).

#rower #latarki
  • 7
@brachistochrona: Oglądałem filmy porównujące s2 i s2+ i podejrzewam że s2 mogłaby mi nie wystarczyć, różnica wygląda na niewielką :/
@Reb3l: Dzięki, C8+ wygląda całkiem sensownie

A co myślicie o latarkach z zoomem? Czy na rowerze mają one jakikolwiek sens?
@Reb3l: Jeszcze jedno pytanie mam, lepiej brać C8+ z XPL czy SST40 jeśli to ma być tylko z przeznaczeniem na rower? Co do SST40 to gdzieś czytałem, że może być problem z temperaturą.
Jeśli to ma być długie do lasu to C8 jest dobrą opcją.
Na rowerze temperatura cię zbytnio nie interesuje bo lampka powinna świecić gdy szybko jedziesz == jest chłodzenie. Włączenie/wyłączenie lampki to chwila. Poza wyścigami zawsze się ta chwila znajdzie. Do tego sporo można poprawic, diodek ma sporo materiałów.

Zoomy nie mają sensu. Tanie mają skopane obiektywy i połowa światła przy wyższej ogniskowej idzie w obudowę, a dobre nie istnieją w segmencie