Wpis z mikrobloga

@duzywieprz69: Kolejność nie ma znaczenia dla początkujących. Równie dobrze można zacząć od samych kronik. Pierwszą trójkę jaką mogę polecić na start to "Rise of the Horde" "Władca klanów" i "Dzień smoka" Jeśli masz dostęp to i trylogię Wojny Starożytnych.
@duzywieprz69: Żadnej. Wszystkie te książki to chałtura napisana na kolanie celem szybkiego i taniego wydojenia mlecznej krowy. Nie czytałem polskich tłumaczeń, ale skoro oryginały są na bardzo niskim poziomie nawet w kategorii "young adult fiction", to wątpię, żeby przekład miał nadać im na tyle kolorytu by było warto po nie sięgnąć (chyba że tłumacz popłynął bardzo mocno z ekwiwalencją dynamiczną :)

Ale jeżeli oczekiwania masz skręcone na "low" i nie czytasz
@duzywieprz69: Jezeli opowiadania to Rise of the Horde mi sie podobal, Illidan ze wzgledu na sentyment do The Burning Crusade, watek z Nerzulem i akcji po przegranej wojnie w Beyond the Dark Portal jest spoko, Arthas taki do polowy sredni, potem jest git. Ale ogolnie to jezeli chcesz poznac mitologie to polecam Kronike. Ja to w tej chwili czytam 2 tom i bardzo przyjemnie sie czyta. Jaina Proudmoore: Wichry Wojny tez