Wpis z mikrobloga

Siema, zapadła pewna decyzja. Ja(20), narzeczona (nie skończone 20) i nasz przyjaciel (24) z uwagi na #!$%@?ą sytuację w kraju chcemy wyjechać na stałe za granicę. Z racji iż wszyscy już byliśmy w Holandii decyzja padła na ten kraj. Krótko o nas: Ja jaram się fotografią, zarabiam na tym jakieś małe pieniądze tu w PL i cały czas rozwijam swoją pasję. Narzeczona jara się manicure, a nasz przyjaciel jara się muzyką a dodatkowo ma wykształcenie elektryka, porobione kursy na wózki i jeszcze kilka innych rzeczy. U każdego z nas angielski na dobrym, komunikatywnym poziomie.
Chcemy wyjechać, znaleźć pracę i przedewszystkim wynająć mieszkanie w trójkę. Jak wygląda sytuacja z wynajmem mieszkań? Ciężko to ogarnąć ? Zdajemy sobie sprawę że na początku czeka nas "domek" oferowany przez biuro, chwilę się przemęczymy, odłożymy na kaucję i wtedy chcemy zacząć szukać.
Chcemy uczyć się języka niderlandzkiego.
Kolejna sprawa to praca - polecacie jakieś biuro gdzie nie spotkamy patoli i ruchania na hajs? Wiadomo że patola jest wszędzie, ale może macie coś takiego gdzie patola jest tępiona jak #!$%@? na domkach ? Raz byliśmy przez biuro mcdoit, mega kradli hajs ale mieszkaliśmy w mieszkaniu u znajomych (byliśmy miesiąc) i oni nam pomogli odczytać salaris i musiałem co tydzień dzwonić do biura że brakuje nam 100 euro a oni ze pomyłka i w przyszłym tygodniu doślą brakującą kwotę. I tak co tydzień...
Jak z polskiego biura, magazynu i całego tego burdelu przejść level wyżej i znaleźć lepszą pracę ? Jesteśmy ogarniętymi młodymi ludźmi, chcemy walczyć o przyszłość a nie jechać i leżeć #!$%@? do góry. Dymać dłuższy okres czasu przez polskie biuro i starać się o kontrakt ? Szukać samodzielnie jakiejś pracy tam na miejscu ? Czy tak jest tak jak w PL że wchodzę na olx szukam ogłoszenia wysyłam cv i pracuję? Jeśli tak to ekstra, bo przykre wspomnienia po pracy przez pośrednika naprawdę mnie przygnębiają w perspektywie życia tam.
Proszę o protipy, poważne odpowiedzi. Będzie mi niezmiernie miło jak ktoś wyrazi chęć rozmowy na pw, ktoś już tam jest i przeszedł ten początkowy "etap" przeprowadzki do NL.
#holandia
  • 4