Wpis z mikrobloga

Cześć #rozowepaski mam do was pytanko. Dziś natrafiłem na artykuł, w którym pewna kulturoznawczyni wypowiada się w imieniu wszystkich kobiet i przedstawia rzeczy, których płeć piękna nie chce słyszeć od mężczyzn. Mam więc do was pytanie, Czy z wszystkimi punktami wymienionymi w artykule się zgadzacie? Jeżeli nie, to które konkretnie waszym zdaniem są błędne? Szczególnie ciekawi mnie punkt czwarty.
https://krytykapolityczna.pl/kraj/15-rzeczy-ktorych-nie-chcemy-joanna-jedrusik/
#pytaniedorozowychpaskow #kiciochpyta
  • 10
@Aoss: u mnie w pracy (ani obecnej, ani poprzednich) nikt do mnie - ani innej koleżanki - nie wypalił z #4. Ale gdyby wypalił, to na bank zapamiętałabym go jako seksistowską mendę.
#1 jest u mnie niedopuszczalny - albo zakłada gumę albo w*******la. Proste jak budowa cepa.
#2 - zgoda w 100% z autorką.
#3, #5, #9, #13 - czasami żałuję, że baby boją się powiedzieć randomowemu facetowi, by zmienił wreszcie
Reszta podobnie, może z wyjątkiem #11 bo imho przesadzone przez autorkę - biorąc pod uwagę że wielu dzisiejszych facetów po prostu nie ma jaj, usłyszeć że ma się jaja to komplement


@monarchy88: Twój komentarz jest seksistowski, bo zakładasz, że mężczyzna musi robić określone rzeczy/posiadać określone cechy, żeby zasłużyć na jaja ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli nie chcemy stereotypów względem kobiet, to nie twórzmy ich w drugą stronę.
@monarchy88: Znam to koszmar, najgorzej jest na plaży, stado sebków z ginekomastią, wszyscy jakby siedzieli u jednego fryzjera za 10 ziko. Czasem żałuję że siedzę w tym kraju. Koleżanka mieszka x lat w Szwecji, mówi że jest świetnie, faceci mega zadbani, uśmiechnięci, mnóstwo pasji, dobrze ubrani. Niestety, ale patrząc na małżeństwo moich starych, faceta trzeba szkolić od początku, co ma założyć itp. Jedyne co umieją to dbać o swoje auto, bo
@Aoss: ciekaw jestem w jakim środowisku porusza się @monarchy88, bo ani ja ani moi znajomi nie posługujemy się takim językiem z poziomu rynsztoka. A zarówno @monarchy88 jak i panienka z artykułu, sączą jad z zaciśniętymi zębami, żyjąc w swojej bańce.

P.S kobiety się nadają do piłki nożnej tak, jak do bycia żołnierzem na polu walki. No niby tam jakoś piłkę kopia, ale nikt spełna rozumu tego nie ogląda. Analogicznie z