Wpis z mikrobloga

@trenosaurus: z pakietem pomocowym UE otrzymała prawo nakładania dodatkowych podatków na towary importowane z krajów niespełniających norm środowiskowych. Jak chce się zachęcać innych do zmiany trzeba najpierw zacząć od siebie.
  • Odpowiedz
@Ka4az: No, słabe jest to zrzucanie winy na Chiny, Indie czy inne kraje rozwijające się. Nie dość, że kupujemy od nich produkty, bo tak jest dla nas konsumentów taniej, więc to my mocno przyczyniamy się do ich zanieczyszczeń, to do tego jeszcze wysyłamy (my jako Zachód) do nich swoje śmieci. Na szczęście wiele tych nacji zaczęło z tym skutecznie walczyć.
  • Odpowiedz
@trenosaurus: No i zajebiście, może Tobie się wydaje, że to jest nic, ale weź pod uwagę, ile na świecie jest maków, ile osób dziennie w tych makach pije colę przez słomkę - gdyby to były słomki plastikowe, to podejrzewam, że w skali roku byłyby to spore liczby. Tektura rozkłada się szybciej.
Pracuję w barze i też ponad roku mamy tylko tekturowe słomki, nie raz już klienci mi marudzili, że woleliby
  • Odpowiedz
@SpaghettiSupernova po prostu nie mieli już gdzie tego trzymać i zakazali importu odpadów m.in. z UE, a teraz wiesz gdzie trafiają te odpady? Do Polski na dzikie wysypiska i w ciągu ostatnich 2 lat tych śmieci sponęło tyle tysięcy ton, zachód ma to w dupie bo swojego problemu się pozbyli, UE też sobie nic z tym nie robi nie mówiąc już o polskim rządzie co nawet nie potrafi stworzyć systemu kar
  • Odpowiedz
@Depcio: Najlepsze metalowe. W domu mam komplet dla calej rodziny. Od 2 lat nie kupilem zadnej slomki. Czyli dodatkowo spora oszczednosc, bo te metalowe to chyba po 2zl/szt kupowalem, albo i mniej. W komplecie ze szczotka do mycia w srodku.
  • Odpowiedz
@Depcio: ja różnice widzę, dotykając ustami słomki papierowej czuć jej dziwna fakturę i przykleja się do ust. Ale nie narzekam, próbuje to zaakceptować bo wiem, że każda taka zmiana w małym procencie wpływa dobrze na środowisko.
  • Odpowiedz
@Depcio: Na pewno tekturowe słomki nas uratują. Szkoda tylko, że kubek jest powlekany folią, a pokrywki nadal są plastikowe.
Jednoczesnie pozwala się firmom pakować i sprzedawać banany pojedynczo w folię, oraz nic sie nie robi w temacie opakowań zwrotnych. Do tego wprowadza się absurdalne zasady segregacji śmieci których wielu ludzi nie przestrzega bo są zbyt skomplikowane (np 90% starszych ludzi w moim bloku, a wiem to na podstawie rozmów).
Działac
  • Odpowiedz