Wpis z mikrobloga

@Tyraxor
@yamnichek_pyesio
Właśnie dlatego działamy z wolontariatem w zakładach karnych. Bez względu na to jaki błąd popelnili osadzeni można im pomóc w poprawie poprzez zwykle zainteresowanie. Rozmowę o niczym później zapewnienie materiałów edukacyjnych jakiś kurs pisania CV...
Zawsze mi się przypominają słowa jednego z moich podopiecznych "dzięki medytacji zrozumiałem że ja też mam prawo żyć"
Sama kara sprawia że nie tylko błędy są nadal powtarzane przez taka osobę to dodatkowo wyrabia sobie
@yamnichek_pyesio nie ma to jak wziąć czegoś jakaś jedną wybiórcza cechę i zadać super mądre pytanie czy skoro coś ma daną cechę czy nie jest czymś zupełnie innym???? Woooow...

Jeśli Trynkiewicz podnosi papierki z ziemi... Czy to nie znaczy, że jest dobrą osobą???
Jeśli Hitler lubił i szanował swojego psa... Czy to nie znaczy, że jest dobrą osoba???
@tlaziuk: a dokładniej z Zaratusztrianizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie chodziło mi o pochodzenie tej idei ale o to że w nauczaniu katolickim to raczej Bóg karze ( cokolwiek to znaczy) a nie Szatan ( choć zapewne ta wiedza jest mało znana w katolicyzmie ludowym) oraz w sumie wyobrażenie diabełka z rogami który torturuje dusze podziemiom jest raczej mało chrześcijańską wizją.
oraz w sumie wyobrażenie diabełka z rogami który torturuje dusze podziemiom jest raczej mało chrześcijańską wizją.


@Szumowinka: co za przypadek że przez wieki właśnie taką wizję przedstawiano w rzeźbie i ikonografii chrześcijańskiej w kościołach i księgach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yamnichek_pyesio: ej to ciekawy temat, będę miał zajęcie na samotne jesienne wieczory. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na razie zredagowałem swoje poglądy co do piekła jako podziemi, to jednak nie jest wymysł niedouczonego plebsu bo takie koncepcje pojawiają się np u Grzegorza Wielkiego, ale już np św Tomasz zakładał ze piekło jest nie wiadomo gdzie.
Szatan za to robi wszystko żebyś sam był złym człowiekiem i właśnie tam trafił, więc wydaje mi się że tak, jest zły i to bardzo.


@Golibroda: Szatan torturując ludzi w Piekle w sumie wykonuje wolę Boga, więc tak średnio ten jego bunt mu się udał ( ͡° ͜ʖ ͡°)