Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pewien dylemat w kwestii #programowanie #python.

Uczę się od Kwietnia tego roku. Mam ogarnięte podstawy, myślałem się chwycić ML/DS. Jednak przeraża mnie fakt że praktycznie nie ma pracy dla juniorów w pythonie. Wszędzie szukają ludzi z doświadczeniem, staży żadnych, dodatkowo dobija fakt że właściwie brak mi pomysłów na rozwój. Do tej pory napisałem kilka skryptów do automatyzacji w pracy, i w sumie nie mam pojęcia co robić dalej. Na pewno nie interesuje mnie web czy mobile, prędzej apki na desktopy - z gui itp. Pchać się w to mimo braku perspektywy? Coś się zmieni na przestrzeni kilku miesięcy żeby złapać jakąś pracę? Myślałem dać sobie około rok nauki i napisanie konkretnego projektu zanim zacznę szukać pracy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f412093e17b553ed4d37333
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę

[======..................................] 15% (36zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 3 lat działania AMW!
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na pewno nie interesuje mnie web czy mobile, prędzej apki na desktopy - z gui itp.

takei rzeczy to nie w pythonie

w DS/ML jak chcesz dojsc do wysokiego poziomu musisz miec wyksztalcenie i to najlepiej doktorat. Albo mega wyniki w konkursach.

Jezeli chodzi o brak pracy dla juniorow, w kazdym jezyku programowania tak jest. Przesyt juniorow, niedobor seniorow.
  • Odpowiedz
w DS/ML jak chcesz dojsc do wysokiego poziomu musisz miec wyksztalcenie i to najlepiej doktorat. Albo mega wyniki w konkursach.


@Lunatik: xD

co do opa: cisnij to co cie interesuje i jara, nie ma sensu robic tego co ci nie sprawia przyjemnosci.
dzisiejsze apki na desktop to czesto webowe wrappery, a i one czesto az tak dramatycznie nie roznia sie od
  • Odpowiedz
@Nadrill: Mówię o wysokim poziomie a nie jednoosobowym dziale DS jak to co drugi software house ma w zwyczaju utrzymywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Doktorat lub wygrane w konkursach są podstawowym wymaganiem dla topowych firm
  • Odpowiedz
@Lunatik: odpowiedz sobie na ważne pytanie co ty w tym ML chcesz robić? Wymyślać nowe rodzaje sieci i je badać? Wiadomo ludzie mocni matematycznie czyli wysokim IQ to robią, statystycy obrabiają dane ale część zadań da się zwyczajnie scedować na ludzików co nie muszą być netownami, ktoś musi klepać kod na podstawie czyiś pomysłów.
  • Odpowiedz
w DS/ML jak chcesz dojsc do wysokiego poziomu musisz miec wyksztalcenie i to najlepiej doktorat. Albo mega wyniki w konkursach.

@Lunatik BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z tym nie ma pracy dla juniorów to się nie zgodzę - przez Covid19 i kryzys nie jest różowo, ale będąc szczerym i tak jest łatwiej znaleźć teraz jakąś ofertę na Python niż 5 lat temu jak ja zaczynałem - wtedy ten język praktycznie nie istniał.

Na szybko przeglądając oferty znalazłem w Warszawie 2 bez wymaganego doświadczenia. Zajęło mi to dosłownie 5 minut - nie szukaj ofert z dopiskami junior/młodszy tylko przeglądaj wszystkie oferty które nie wskazują na poziom stanowiska ("programista X"), najczęściej się okazuje, że szukają od 2 lat doświadczenia w górę, ale jak przejrzysz kilkadziesiąt ofert to minimum kilka ma "doświadczenie mile widziane" albo "Wykształcenie techniczne lub ekwiwalentne doświadczenie (minimum rok doświadczenia komercyjnego)." czyli jak masz studia to bez doświadczenia też (teoretycznie) biorą.

Dysproporcja w ofertach dla seniorów/juniorów wynika z tego, że dużo osób chce być juniorami (więc oferty stosunkowo szybko znikają) ale naprawdę niewiele może być
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie to samo, pythona ucze sie od maja, podoba mi sie django, ale tak srednio z ofertami na juniora. Jak przegladam rozne grupy to mam wrazenie ze kazdy uczy sie pythona... i wez tu dostan sie jak na 1 stanowisko aplikuje 200 osob.
  • Odpowiedz