Wpis z mikrobloga

Warto kupować na amazonie? Interfejs użytkownika jest dosyć biedny i boje się że wcisną mi nie to co trzeba, i też nie wiem jak wygląda kwestia potencjalnych reklamacji. Ale ceny w porównaniu z polskimi sklepami są bardzo atrakcyjne.

#zakupy #amazon
  • 10
@Major303: Różnie z opłacalnością. Czasem coś w innym europejskim jest na tyle taniej, że jest sens dopłacić za przesyłkę (z niemieckiego bezpłatnie powyżej 39 EUR). Ale tak czy inaczej jesteś w UE, więc masz normalną ochronę normalnego internetowego sklepu. Tyle, że sprawdzaj, czy sprzedawcą jest Amazon, bo też trafiają się oferty np. januszy z Chin.
@Cyfranek: A czy może być opcja że tylko pośrednikiem jest amazon? Mam plan kupić Redmi Note 8 Pro, amazon 880 złotych, polska 1050. Tak samo zainteresowali mnie zestawem VR Oculus Quest, 500 złotych taniej na amazonie.
@Major303: To wejdź pls w opcję "nowe i używane..." i wybierz kogoś sensownego. Pierwsza opcja to:
"Wysyłka z Amazon.com
Sprzedane przez SyataDishmaya"
Włożyłem do koszyka, wyszło 203,73 EUR. Ale przy dostawie nie ma daty doręczenia... Czyli może być przesyłka ze Stanów (?) skoro Amazon.com, a wtedy i VAT i cło mogą Ci naliczyć. Choć nigdy tak nie zamawiałem z amazon.de, to trudno powiedzieć. Lepiej coś z Europy chyba, bo wtedy cena
Cyfranek - @Major303: To wejdź pls w opcję "nowe i używane..." i wybierz kogoś sensow...

źródło: comment_1598122972wk1stq9lgzHErMhsvsGrOy.jpg

Pobierz