Wpis z mikrobloga


Prawdziwy szczęściarz - Rossi, o centymetry, uniknął trafienia dwoma motocyklami które wypadły z trasy podczas wyścigu Australia GP 17-tego Sierpnia.
BArtus - ! #heheszki #motoryzacja #wyscigi #motocykle #gp #slowmotion
Prawdziwy szcz...
  • 47
  • Odpowiedz
@sicknature: napisałem o 5 stopach ekspozycji więcej, a nie o jakichś 40 razach. Dyskusja z Tobą nie ma żadnego sensu, bo nie rozumiesz o czym piszemy. "zresztą wspomniany aparat nagrałby to na full automacie". Pewnie, zrobiłby dokładnie to samo, czego wymaga fizyka czyli podbił ilość światła docierającego do matrycy. Dokładnie to samo, co musi zrobić operator, manualnie ustawiając kamerę do nagrywania w większej ilości FPS. Chodzi o kwestię w zakresie
  • Odpowiedz
@januszchaosu: wtrąciłeś się broniąc ich i nagle przenosisz temat rozmowy na takie technikalia które nie mają w tej sytuacji wpływu na to czy dało się to nagrać czy się nie dało. Co ty mi chcesz udowodnić z tym światłem jak wg nich jest go za mało w tej konkretnej sytuacji żeby nagrać to w 1000 fpsów. Przecież to jest normalne że żadna standardowa kamera nie nagra obrazu w ciemności ale
  • Odpowiedz
Może nie razy 40, jak napisał @sierzchula, ale kompensacja ekspozycji dla 1000 fps, względem 24/25 to ok. +5 wartości przysłony.


@januszchaosu: wartosc przyslony, czyli EV, rosnie kwadratowo. Kazdy +1ev to 2x wiecej swiatla od poprzedniej wartosci. +5ev to dokladnie 32x wiecej swiatla od punktu wyjsciowego 0ev.

@sicknature: kamery przewaznie zachowuja kat otwarcia migawki na poziomie 180°, co daje 50% czasu trwania klatki. Jezeli nagrywasz w 25fps, to 1000ms dzielimy na 25 klatek, daje to 40ms na klatke, 50% z tego to 20ms
  • Odpowiedz
mamy jednak normalny dzień a gość mi zarzucił że do 1000 klatek potrzeba więcej światła niż w zastanej sytuacji. Drugi dołożył że trzeba go 40 razy więcej


@sicknature: pozwol ze zacytuje sam siebie teraz:

Przy 1000fps potrzeba 40x wiecej swiatla niz dla
  • Odpowiedz
@januszchaosu: cos czuje ze sie pomylilem z nazwa wzrostu, kwadratowy bylby w przypadku gdyby kazda kolejna wartosc byla potegowana, a wykladniczy to jest 2x poprzednia wartosc. Aczkolwiek to nie zmienia znaczenia podanych przykladow i obliczen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz