Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, mam mały dylemat co do studiów, a mianowicie po pierwsze zastanawiam się pomiędzy transportem, a informatyką. Fajnie by było jakby pokrótce opisali oba kierunki, jak jest (w sensie o trudność), jakość nauczania i jak jest z perspektywą na przyszłość, a druga sprawa to matura tak średnio napisana i jedyne gdzie bym mógł się kierować to Bydgoszcz i Toruń i jeśli ktoś tu ma doświadczenie na UTP, UKW i UMK (co prawda przeglądałem wątki tych uczelni ale mimo wszystko z chęcią się dowiem czegoś więcej).

#studia #informatyka #transport #ukw #utp #umk #bydgoszcz #torun
  • 12
@takisetamkoles: dwie bardzo odległe od siebie dziedziny. Jeśli chcesz iść 'byle iść i jakoś przejść' to nie polecam informatyki. Nie wspominając o tym, że jest ona bardziej matematyczna niż transport. Co do uczelni: raczej słabe/średnie, więc co byś nie wybrał z nich to będzie podobnie.
@tagtak: generalnie nie jestem pewny infy bo skończyłem kompletnie inną szkołę, a transport wrzuciłem sobie jako taki kierunek rezerwowy, dlatego pytam się jak to ogólnie jest. Wiem, że studia jako tako nie wykształcą mnie na eksperta dziedziny ale opinie i doświadczenia bym chciał poznać osób, które miały z tym styczność.
@tagtak: no cóż... mimo, że miałem rozszerzoną w technikum to jednak była trochę traktowana po macoszemu (towarzystwo jakie tam się znajdowało to w głównej mierze przyszło tylko po to aby skończyć szkołę i mieć spokój) i niezbyt mocno się na niej skupiałem podczas nauki, a teraz wyszło jak wyszło, nieco zmieniłem swoje preferencje i martwię się co do tego kierunku. Mocno też zastanawiam się czy czasem nie zrobić sobie rocznej przerwy
@takisetamkoles
Opowiem o Informatyce na UMK bo tam obroniłem ostatnio licencjat. Zaczne od tego, że poszedłem tam z rozszerzeniem matematyki napisanym na 8%. Jakość nauczania: przedmioty informatyczne - kiepsko (ale jako, że byłem po technikum to spodziewałem się tego). Ogólnie informatyka jest taka dziedzina, że w domu uczysz się na własną rękę by osiągnąć coś po studiach. Przedmioty matematyczne to moim zdaniem prawie perfekcyjny poziom. Nauczyciele na prawde tlumacza dobrze. Każda osoba
@Tagatka To nie tak, że było łatwo. Swoje trzeba było przeliczyć. Ale na prawdę prowadzący od początku krok po kroku tłumaczyli. Ale dostałem się dzieki temu, że UMK nie jest prestiżową uczelnią jeśli chodzi o informatykę.