Wpis z mikrobloga

Mireczki jestem w rozterce, bo potrzebuję komputer i bije się z myślami, składać coś z części czy kupić gotowca składaka czy kupić gotowca jakiegoś markowego.

Potrzebuję co najmniej 32GB ramu (pewnie z opcją rozbudowy do 64GB) i mega szybkie dyski minimum 512GB pojemności, często odpalam dużo wymagających obliczeniowo rzeczy, po kilka kilkanaście VMek, dockerów i aplikacji które potrafią napieprzać dyski po ryju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie potrzebuję karty graficznej czy migającej obudowy, ma być wół roboczy który idle na cpu zobaczy na gwiazdkę i teraz:

- za stary jestem na dobieranie części, mogę skręcić kompa z części ale nie chce mi się dopasowywać cpu z płytą, ramem czy obudową itp.
- zestawy na allegro wszystkie wyglądają jak dla fanów gier i mam poczucie, że omijają moje potrzeby
- markowe nowe workstation zaczynają się od 10k pln
- uzywane workstation część wydaje się dość stara ale cena tego nie odzwierciedla

I pytanie, jak mam sobie taki komputer ogarnąć, bo zastanawiam się czy jednak składać, czy kupic jakąś stację robocza HP używaną i wymienić dyski i może będzie ok czy raczej to nie ma sensu, czy może jednak znalazłby się ktoś kto mi złoży kompa na moje potrzeby. Budżet 4-6k pln.

#pcmasterrace #pytanie #komputery
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pedros: takie znajomości nawiązuje się długą i obopólnie korzystną współpracą ¯\_(ツ)_/¯
Iść do kogoś randomowego też bym się bał, ale jeśli masz kogoś sprawdzonego u siebie na miejscu, to tę opcję bym proponował.
  • Odpowiedz
@Sudo_exit: mówisz, że sekcja zasilania nie wytrzyma takiego obciążenia? blender to jak widać nie jest gierka tylko 100% wykorzystanie procka. 70 stopni to nie jest dużo na VRM.
jak widać a-pro sobie świetnie radzi. a mobo kosztuje 700zł, a Ty wyjeżdżasz z mobo za 2600zł. i jeszcze ten zasilacz za 1300. już lepiej niech sobie za to kupi 3950x

dobre x570 jak potrzebne pcie4 x2 też kosztuje nieco mniej. co
10129 - @Sudo_exit: mówisz, że sekcja zasilania nie wytrzyma takiego obciążenia? blen...

źródło: comment_1598040495BSoIYF2DBZgfx8wm7A1NOi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz