Wpis z mikrobloga

#mirki! Pijcie z nami #kompot!
Pamiętacie ten wpis z #kradzieza w #godstoys i odkryciu kradzionych rzeczy w #lombardzie?

https://www.wykop.pl/wpis/51079041/czesc-nawiazujac-do-wczorajszego-wpisu-https-www-w/

Była jego kontynuacja.
Kilka dni później nagrałem złodzieja na ulicy, a on chwilę później przyszedł do naszego sklepu, wszedł, zgarnął dwie lampki 101 dalmatyńczyków i wybiegł. Tym razem już bez żadnego cackania się.

No, ale ja miałem jego nagranie…
No i czekaliśmy, gdzie je wystawi…

Trafiły do tego samego lombardu, więc była powtórka. Zajęcie towaru. Spisanie zeznań itd. Średnio całość zajmowała 2-3 h… ale dałoby radę zoptymalizować, choć zależy czy będzie miał kto spisać zeznania*…

*Tu taka sytuacja. Stoimy za drugim razem w lombardzie, policja spisuje dane itd., a włazi jakaś „Roszczeniówka” (kobieta 40-50 lat) i wrzeszczy na policjantkę, żeby wyszli, bo ONA chce kupić a oni mogą postać / popisać na zewnątrz… Policjantka coś odkrzyknęła (ala wykonuje czynności i nie możemy wyjść), na co pojawiła się riposta agresywnej babki: „co Pani się na mnie wydziera, Pani ma mi służyć, wie Pani co to jest służba?” i jakieś takie głupoty. Policja to serio ma ciężko obecnie, bo każdy zjadł rozumy…

Policjantka faktycznie wyszła i spisała już całość w radiowozie, co by już się nie użerać z „Panią Obywatel”. Wspominam o tym, bo na #wykopie bardzo często króluje postawa, by z policją użerać się o wszystko „bo mam prawa”. Masz, ale wszyscy jesteśmy ludźmi… więc może czasem warto odpuścić...

Właśnie wróciłem z #policja #warszawa #wola i odebrałem dwie ukradzione Lampki 101 Dalmatyńczyków (wylądują u nas niestety w outlecie (lekko powgniatane opakowania), więc jak komuś nie przeszkadza ich kryminalna historia :P to polecam, dziś i może jeszcze jutro w #warszawie mamy dodatkowo 10% rabatu, więc można je odkupić za jakieś 75-80 zł).

Podsumowując:
- Całość ukradzionego asortymentu ma być zwrócona (na ten moment odzyskaliśmy 2 z 5 rzeczy);

- Złodziej został zatrzymany i ma postawione – chyba zarzuty – tutaj tylko wiem, że to miejscowy i chyba znany, więc może mu się nazbierało (prawdę powiedziawszy to mnie bardziej ucieszyło niż te lampki );

- Całość zajęła około 6-7 h (dwa razy byłem pod lombardem zabezpieczyć skradzione produkty, później dwa razy składałem zeznania na komendzie, dziś byłem odebrać… i zostało odebrać jeszcze 3 rzeczy, więc pewnie 30 minut - 1 h dojdzie).

- Policja na całym etapie (może poza „recepcją”, bo tu „petent poczeka”) była super. Pełna próba pomocy. Zrobili co mogli. Wychodziły różne kwiatki (komputery mające problemy z otworzeniem zdjęć) i ogólnie mega niedofinansowanie (ale w komputery nie zaglądałem, to nie wiem)… ale sami Ludzie byli w porządku.
- Niestety chyba mogą mnie jeszcze ciągać po sądach :/

Wpis ma tylko Wam pokazać, też jaśniejszą stronę Policji i Polski, bo prawdę mówiąc, karmiony mediami / wykopem byłem przekonany, że niczego nie odzyskam, stracę czas, a złodziej będzie wchodził raz za razem i nas okradał. Wygląda, że na ten moment skończył na drugim razie. Historia pewnie będzie miała ciąg dalszy… ale to zobaczymy czy będę się rozpisywać.

Prośba – zaplusuj ten komentarz, aby „pozytywna” strona też miała przekaz na wykopie/mediach. Wtedy może zniknie to „olewanie” złodziejstwa, a sama kradzież przestanie być tak opłacalna…

Życzę super dnia! Ja dzięki #policja #czujesiedobrze ;)

PS Jakość zdjęcia słaba, ale to był chyba ostatni nowy WindowsPhone w Polsce :P już i tak powystawowy, ale... wiecie, bojówka #windowsphone here, elitarność itp.;)
PS2 Ten kąt sklepu też niedokończony. Tam są rzeczy outletowe i takie "połóż to się zaraz ogarnie" i tam leżą i leżą... ale krok po kroczku ogarniamy ;)
GodsToys_pl - #mirki! Pijcie z nami #kompot! 
Pamiętacie ten wpis z #kradzieza w #Go...

źródło: comment_1598003953Plu8GSogiewHiQxfiRA2DT.jpg

Pobierz
  • 1